Syzyfowe prace ;]
Jakie mieli metody nauczania, podejscie do uczniow poszczegolni nauczyciele :
-Dyrektor Kriestoobriadnikow
-Inspektor Zabielskij
-Kostriulew - nauczyciel historii
-Majewski - nauczyciel klasy wstepnej
-Ozierskij- nauczyciel rosyjeskiego
-Nogacki- nauczyciel arytmetyki
-Leim-nauczyciel laciny
-Sztetter- nauczyciel polskiego
Bardzo bym prosila o pomoc, poniewaz nie mam pojecia jak to bedzie ;/ Bylabym wdzieczna jezeli ktos by mi pomogl ! z gory dzieki ! ;)

1

Odpowiedzi

2009-12-15T20:40:39+01:00
-Dyrektor Kriestoobriadnikow - jego metodą nauczania była całkowita rusyfikacja uczniów. Miał dobre podejście. Zawsze stawał po stronie chłopców. Chciał mieć ich po swojej stronie dlatego organizował im np. przedstawienia teatralne (oczywiście po rosyjsku), oraz kółka zainteresowań.
-Inspektor Zabielskij - tak samo jak dyrektor Kriestoobriadnikow jego metodą była rusyfikacja. Chciał zaprzyjaźnić się z chłopcami ( jego przyjaźń z Marcinem)
-Kostriulew - nauczyciel historii - Kostiulew był srogim rusyfikatorem. Obrażał uczucia religine i patriotyczne uczniów ( sytuacja z Waleckim )
-Majewski - nauczyciel klasy wstepnej - starał się pozbawić tożsamości narodowej uczniów.
-Ozierskij- nauczyciel rosyjeskiego
-Nogacki- nauczyciel arytmetyki - starał się porządnie nauczyć chłopców arytmetyki. Zmuszał uczniów do myślenia po rosyjsku. Uczył ich schematów i formułek w tym języku.
-Leim-nauczyciel laciny - słabo mówił po rosyjsku. Na lekcji żądał spokoju i posłuszeństwa.
-Sztetter- nauczyciel polskiego - nie wywiązywał się dobrze ze swoich obowiązków. Nie uczył młodych Polaków języka należycie.
35 4 35