Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T16:52:07+01:00
Moim zdaniem dla wspólczesnej młodzierzy patriotyzm to niestety wyłącznie puste słowo.
Weźmy przykład ze standardowej lekcji histori prowadzonej w gimnazjum. Podczas gdy nauczyciel snuje opowieści o wielkich patriotach i bohatereach naszego kraju, większość osób siedzi znudzonych, a w głowie powstaje tylko jedna myśl: ,,nie przynudzaj''. Takie zachowanie nie jest spowodowane faktem, iż nie lubią historii, lecz dlatego, iż uważają, że patriota to nie jest nikt szczególnie ważny. To po prostu osoba, która możliwe z własnej głupoty poświęca się dla kraju i narodu.
Kolejną rzeczą jaką chciałabym poruszyć jest fakt, iż dla współczesnej młodzieży zmienił się ideały. Dawniej dzieci i młodzież z wielką pasją słuchały o tym, jak prawdziwi, przeciętni ludzie potrafili zdobyć w sobie moc, która kazała im poświęcić się dla kraju. Patrioci byli uważani za człowieka - wzór. Dzisiaj jednak nie liczy się takie poświęcenie. Dla większości osób największymi autorytetami są osoby fikcyjne. Dzieci i młodzież zapatrzyły się w komiksowych bohaterów, typu Spidermen. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, iż oni, w porównaniu do prawdziwych ludzi są niezniszczalni, przystojni i nigdy się nie poddawają.
Młodzież coraz rzadziej czyta także książki historyczne. Panuje przekonanie, iż w takich książkach mowa jest o samych bzdurach, jakimi obecnie są: honor, ojczyzna, patriotyzm. Większość z nich nawet nie przeczytało takiej książki i nie zdaje sobie sprawy z sensu tych pojęć. Jednak wśród młodzieży panuje steorytypowość. Fakt, iż twój kolega powiedział, że ta książka jest beznadziejna sprawia, że i ty masz o niej takie zdanie. Chociaż w większości ani ty, ani twój kolega nie macie pojęcia o tej książce. Zresztą po co czytać ksiązki? Przecież jest telewizor! Dla młodzieży telewizor jest rzeczą wprost świętą. Jednak to co widzimy na ekranie jest często oszukane i dlatego, nawet gdy pokazują w nim wzorce zachowań nie bierzemy tego na poważnie.
W pełni popieram wyrażone przeze mnie zdanie, iż patriotyzm to dla młodzieży tylko puste słowo. Mam jednak głęboką nadzieję, iż zmieni się to i kiedyś powróci do czynnego użycia takie pojęcie jak patriotyzm. Oby wtedy nie było za późno..


Mam nadzieje, że się podoba. Temat nie jest łatwy, trudno znaleść argumenty, ale myślę, że nie wyszło tak źle ;)). Jeżeli się podoba to proszę o najj.
2 5 2