Odpowiedzi

2009-12-15T17:55:27+01:00
Główny i tytułowy bohater utworu, syn kupca, silny i zręczny, jego największym marzeniem było zostać marynarzem. Robinson łatwo nawiązywał kontakty z innymi ludźmi, dzięki czemu bez przeszkód rozpoczął swą żeglarską karierę. Był śmiały, uczciwy, trochę łatwowierny. Wcale nie liczył się z wolą rodziców, ale dzięki temu przeżył jedną z największych przygód, jakie stały się udziałem człowieka - spędził ponad dwadzieścia lat na bezludnej wyspie. Robinson miał jeszcze jedną ważną zaletę, która pozwoliła mu przeżyć- zawsze potrafił zachować pogodę ducha i nadzieję.
Bohater powieści miał silny charakter. Był bardzo przedsiębiorczy, umiał podejmować mądre, rozsądne decyzje. Podczas pobytu na wyspie odkrywał wartość nauki, od której w czasach pobytu w Anglii stronił. Tęsknił też za rodzicami, których kiedyś opuścił wbrew ich woli. Robinson to dzielny, odważny człowiek. Podczas pobytu na wyspie nauczył się wielu pożytecznych rzeczy.Zmieniło się jego spojrzenie na świat.
2009-12-15T17:59:56+01:00
Robinson Kruzoe urodził się w 1632 roku w Anglii w mieście York. Bracia Robinsona zginęli na morzu, lecz on pragnął pójść w ślady braci i pływać po morzach. Lecz jego rodzice kategorycznie mu tego zabronili, ponieważ chcieli by został prawnikiem.

Niewiele wemy o wyglądzie Robinsona przed trafieniem na wyspę, ale gdy już się tam znalazł miał długie włosy, sięgające do ramion, długą brodę i był dobrze zbudowany.

Jego charakterystyczną cechą było to że był uparty (tak jak wtedy gdy wypłynął na morze mimo sprzeciwu rodziców) oraz mimo wszystko dążył do celu i nie poddawał się (np. gdy próbował rozkrzesić ogień). Kolejną jego cechą była lekkomyślność (np. gdy bez większego zastanowienia opuścił dom i wypłynął w morze).

Według mnie Robinson był człowiekiem godnym podziwu ponieważ na wyspie do wszystkiego doszedł sam.Pozdrawiam i liczę na naj ;)