Odpowiedzi

2009-12-15T18:34:36+01:00
Ta charakterystyka jest PRZED PRZEMIANĄ bo takie miałem zadanie na lekcji i może ci się do czegoś przyda nie wiem jak źle to sorki ziomek.

[akapit] Postacią, którą będę charakteryzował jest Ebenezer Scrooge przed PRZEMIANĄ!. Scrooge jest głównym bohaterem "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Jest to postać fikcyjna. Był samotnym starcem, mieszkającym w Lądynie. Ebenezer był kupcem i jednocześnie właścicielem kantoru , który przed laty założył ze wspólnikiem Marley'em. Po śmierci wspólnika sam zabiegał o rozwój firmy. Jego jedyną rodziną był siostrzeniec Fred, wobec którego był skąpy w uczuciach.
[akapit] Ebenezer był człowiekiem, który nie wzbudzał swoim wyglądem zewnętrznym zaufania u ludzi , a wręcz odstraszał ich. Był chudy i lekko zgarbiony. Miał długi , haczykowaty nos, oraz pomarszczoną skórę. Na policzkach widoczne były głębokie bruzdy. Wąskie, zaciśnięte wargi miały siny odcień. Chodził w bardzo skromnym ubraniu.
[akapit] W życiu liczył tylko na siebie , nikomu nie ufał. Uważał , że wszyscy ludzie chcą go oszukać. To spowodowało , że stał się człowiekiem zamkniętym w sobie , zgryźliwym i chytrym. Nie miał dobrego charakteru. Był osobą narzucającą wszystkim swoje zdanie. Nienawidził Bożego Narodzenia i wcale się z tym nie krył. Uważał, że to marnotractwo pieniędzy. Jego życiowym celem było gromadzenie kapitału.
[akapit] Moim zdaniem jedyną jego zaletą była pracowitość i konsekwencja w dążeniu do celu. Jego stosunek do życia można usprawiedliwiąć ciężkim dzieciństwem. Nie jest to osoba godna naśladowania.

Mogą być błędy bo mi się spać chcę :D
1 5 1
2009-12-15T18:44:00+01:00
Ebenezer Scrooge jest zgorzkniałym mężczyzną w podeszłym wieku, właścicielem firmy "Scrooge i Marley" w Londynie. Jego niedawny wspólnik, Jakub Marley, zmarł w wigilię Bożego Narodzenia 7 lat wcześniej. Scrooge jest chłodny, nieprzystępny i dba jedynie o swoje dochody, spędzając czas nad księgami rachunkowymi. Irytują go życzenia świąteczne, odrzuca zaproszenie do spędzenia świąt z rodziną swojego siostrzeńca. Wraca do swojego ciemnego i ponurego domu, aby samotnie spędzić wieczór. Tam odwiedza go pokutujący duch Jakuba Marleya skłaniający go do przemyślenia swojego życia oraz zapowiadający trzy kolejne wizyty duchów. Wspomnienia przywoływane przez te duchy, projekcja zdarzeń przyszłych oraz miejsca, do których duchy przenoszą się wraz ze Scrooge'em wpływają na zmianę jego nastawienia do ludzi i postrzegania Świąt. Szczególnie wstrząsające dla Scrooge'a są śmierć małego Tima (syna Boba Cratchita) oraz widok własnego grobu.
2 5 2