Proszę was o to zadanie, to na jutro!
Odpowiedz na pytania:
1.Jakiej miłości uczy nas Pan Bóg?
2.Co to znaczy, że Jezus jest zbawicielem?

Temat tej lekcji był taki: Zbawiciel świata urodził się w Betlejem.
Jeśli komuś będzie łatwiej to jest 19 temat w książce do 5 kl. szkoły podstawowej pt. ,,Umiłowani w Jezusie Chrystusie''
pod redakcją ks.Jana Szpeta i Danuty Jackowiak, Księgarnia Św. Wojciecha Poznań 2004r.

Jeszcze raz proszę o jak najszybsze zrobienie zadania :)
Powodzenia ;))

3

Odpowiedzi

2009-12-15T18:32:44+01:00
Pan Bóg uczy nas jak żyć.Chce dla nas jak najlepiej i ukazuje nam swoje miłosierdzie. Uczy nas miłości do bliźniego.
Jezus jest Zbawicielem-oznacza to,że Jezus zmarł i zbawił nas wszystkich,zmarł za nasze grzechy.
2 5 2
2009-12-15T18:37:31+01:00
1.Pan Bóg uczy nas miłości absolutnej, bezinteresownej.Miłość, którą ofiaruje nam Bóg jest niepowtarzalna, nikt inny tak bardzo nas nie kocha.Nawet ziemska miłość nie może zastąpić bożej.
2.Jezus jest zbawicielem.To znaczy, że poświęcił swoje własne życie byśmy mogli żyć w tym świecie bez grzechów.Cierpiał za nas byśmy byli wolni.Wybawił nas od grzechu.
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T18:40:29+01:00

To znaczy że nas wybawia z niewoli grzechu. Wybawia nas z wygnania, które jest oddaleniem od Boga Ojca, że przywraca nam życie wieczne utracone wraz z grzechem Adama. Zbawienie oznacza wybawienie duchowe, któremu może towarzyszyć uzdrowienie ciała- Jezus uzdrawia chorą cierpiącą na krwotok, chromych,ślepych, trędowatych. Jest to świadectwem miłości Bożej, którą w ten sposób Bóg nam też objawia. Uzdrowienia ciała były znakami, po których miano rozpoznać Mesjasza.

Bóg uczy miłości pełnej poświęcenia. Miłość to poświęcenie siebie samego dla drugiej osoby. O takiej miłości Bóg nie tylko mówi, ale taką miłością obdarza ludzi. Prawdziwa miłość jakiej uczy nasz Nauczyciel jest pełna poświęcenia i bezinteresowności wobec drugiej osoby. Miłość to dawanie siebie innym. Trzeba więc takiej miłości się uczyć, bo tylko taka miłość jest gwarantem trwałości.

1 5 1