W pudle były 3 kapelusze białe i 2 czerwone. Pani założyła Patrycji, Michałowi i Mieszkowi po jednym kapeluszu. Patrycja, Michał i Mieszko usiedli tak, że Patrycja widziała jaki kapelusz ma Michał i Mieszko, Michał widział jaki kapelusz ma Mieszko, a Mieszko nie widział nic. Ten, kto wie jaki ma kolor kapelusza, miał podnieść rękę. Rękę podniósł tylko Mieszko. Jaki kolor kapelusza ma Mieszko?

Proszę o odpowiedź.

3

Odpowiedzi

2009-12-15T18:50:56+01:00
Mieszko ma kolor kapelusza czerwony :)
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T18:54:27+01:00
Skoro Patrycja widziała obydwa kapelusze, a nie znała odpowiedzi, to znaczy, że na pewno jej koledzy nie mieli dwóch czerwonych kapeluszy. Michał, widząc to, że ona nie podniosła ręki, nie mógł zobaczyć na głowie Mieszka czerwonego kapelusza, gdyż wtedy widziałby, że ma na głowie biały i podniósłby rękę. Mieszko, kiedy zobaczył, że ani Patrycja, ani Michał nie znają koloru swojego kapelusza, poprawnie stwierdził że ma biały kapelusz.
Uff, trochę się namęczyłam...
Pozdro;)
2009-12-15T18:54:36+01:00
Patrycja widziała dwa kapelusze ale nie wiedziała jaki ma bo widziała biały i czerwony.Michał też nie wiedział jaki ma kapelusz bo widział biały, jeśli by widział czerwony to wiedział by że ma biały.Wiadomo to z tego że patrycja widziała 2 kapelusze a nie wiedziała jaki ma czyli mogła widzieć dwa białe lub biały i czerwony kapelusz.Więc w obu przypadkach pojawia się biały. Michał jednak widział biały więc nie byłpewny czy ma też biały czy czerwony. Mieszko ma biały kapelusz