Odpowiedzi

2009-12-15T19:17:36+01:00
Wydaje mi się, że stosowanie kary śmierci jest zbyt drastyczne.
Myślę, że to nie jest kara, tylko coś w stylu pozbycie się problemu, jakim jest skazany. Nie powinno to tak wyglądać, ponieważ ludzie borykają się z różnymi problemami, które powinno rozwiązywać się w inny sposób, tak aby więzeiń żałował tego, co zrobił. Sądze, że kara śmierci powinna został odrzucona we wszystkich krajach na świecie.
W niektórych państwach ta kara jest zatwierdzona. Ludzie myślą, że jeżeli zabiją cżłowieka, to będzie o jednego człowieka-mordercę mniej na świecie. Myślę, że ludzie powinni cierpieć, żalować, aniżeli umrzeć.
Niech ludzie pomyślą, chyba nie chcieliby być zabijani w taki sposób ? Odbieranie komuś życia w sposób nieprzymusowy i z jego własne woli jest wg mnie ok, bo człowiek sam tego chce. Ale jeżeli ludzie są zabijani z powodu czynu, który popełnili, jest to zupełnie nie w porządku.
Chociaż, w więzieniach są lepsze warunki, niż w niektórych slumsach. Czy to też jest dobre? Jakby nie patrzeć, to złe, to niedobre.
Trzeba by długo debatować, żeby dojść do właściwego rozwiązania, a zapewne i tak nie doszłoby się do niego.
Jednak, gdyby wprowadzić w Polsce karę śmierci, może bandyci bardziej baliby się o swój los ? Może byłoby więcej pokoju na tym świecie ?
Człowiek, który dostanie 25 lat, może być człowiekiem-bandytą, który już nigdy się nie nawróci, ale może być też taki, który poczuje skruchę i będzie dobrym człowiekiem.
Chociaż w Polsce panuje zasada, że jeżeli ktoś był bandytą, to bandytą pozostanie.
Wiele możnaby na ten temat powiedzieć, jednak dla każdego może być lepsze rozwiązanie.
2 5 2