To jest tekst do zadania :
Zeszla na dol, nie zatrzymujac sie i znalazla sie w ciemnym, zakurzonym hallu. Rozejrzala sie wokolo, zadarla glowe i spojrzala w gore. Szczyt drabiny i karbowane brzegi pomostu rysowaly sie wyrazisice, oswietlone od przodu.Na ten widok dziewczynce zakrecilo sie w glowie i nagle ogarnal ja lek : co bedzie, jesli ktos, nie wiedzac, za ona wyszla, wciagnie drabine na gore?
Blade swiatlo, jak sie teraz zorientowala, padalo przez dziure w boazerii. Pudlo z klockami stalo oparte o sciane, ale nie przylegalo do niej scisle-miedzy nim a boazeria byla jeszce wolna przestrzen, waska wprawdzie, ale taka szczupla osobka jak ona mogla sie tedy z latwoscia przecisnac.
Miala wielka ochote zerknac do pokoju, w ktorym przed kilkoma godzinami Tom wyjal ze swej kieszeni cala czworke i postawil na podlodze przed kominkiem. Chciala przyjrzec sie, chocby z daleka, temu nieznanemu a kuszacemu swiatu Czlowieka, z ktorym odtad bedzie sasiadowac,a nawet moze i dzielic swoje zycie.
Nie trudno bylo jej trudno przeslinac sie waskim przesmykiem pomiedzy boazeria a pudlem klockow.

Zadania:
1. Znajdz w tekscie cztery wyrazenia przyimkowe. Nastepnie uloz z nimi zdania.
2. Opisz, jak wyobrazasz sobie wyglad pokoju, czyli NIEZNANEGO A KUSZACEGO SWIATA CZLOWIEKA (to co z duzych to bylo pochylone), ktory zobaczyla dziewczynka.

Pllllsss pomozcie ;(

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T20:13:04+01:00
1.
na, w, do, z ;
Dziewczynka z zapałkami w zimową noc sprzedaje zapałki aż do rana, stojąc na zimnym śniegu.
lub jeśli ma to być kierowane do tekstu;
Dziewczynka ma ochotę wcisnąć się do boazerii, która znajduje się w ścianie. Z łatwością wchodzi do niej, chcąc spojrzeć na pokój.
2.
Moim zdaniem pokój na pewno był bardzo piękny, i kuszący skoro dziewczynka chciała do niego wejść.
Ściany pokoju były pewnie pięknie poozdabiane. Kominek na pewno znajdował się w pomieszczeniu. Dużo szaf, piękne kolorowe tapczany, dywany, stoły. Ogólnie bardzo dużo mebli na pewno tam było. Obrazy, ozdoby i dużo dużo innych rzeczy.
Tak wyobrażam sobie pokój. Lecz nie wiadomo czy tak było.
To chyba wie tylko dziewczynka...

Nie wiem moze będzie ;p mam nadzieje że pomogłam ;p! ^^

38 4 38