Odpowiedzi

2009-12-15T19:15:41+01:00
Charakteryzuję Ebenezera Scrooga, głównego bohatera powieści KArola Dickens'a, pt."Opowieść Wigilijna".
Scrooge był człowiekiem w podeszłym wieku. Jadł w małych ilościach, by zaoszczędzić pieniadze. Skąpił wyższej wypłaty dla swojego pracownika. Przed tajemniczymi odwiedzinami był skąpy, chciwy, bezduszny, wstrętny, okropny, niedobry i zły. Jednak po odwiedzinach duchów świąt, szczególnie tych przyszłych- Scrooge z pewnością zmienia się na dobrego, uczciwego, dobrodusznego i szczęśliwego człowieka, którego wszyscy lubią.
Na początku Ebenezer wraz ze swoim charakterem nie przypadł mi do gustu, lecz po takiej zmianie sądzę, że należy brać z niego przykład.


Sprawdzone na lekcji ;) Aaaha i jct. ja sama to pisałam ;] nie jest z neta
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T19:15:17+01:00
Bogaty właściciel kantoru handlowego, spadkobierca majątku Marleya. Człowiek w podeszłym wieku, zamknięty w sobie, gardzący innymi ludźmi, zgorzkniały i cyniczny. Jego skąpstwo nie miało granic, pieniądze były dla niego czymś najważniejszym, by je zdobyć był w stanie uczynić wszystko. Był chciwy, zajmował się wyłącznie pracą, nie miał rodziny i przyjaciół, nikomu nie okazywał życzliwości, był odpychający, antypatyczny, mrukliwy, zamknięty w sobie. Za sprawą Jakuba Marleya i zjaw Ebenezer zmienia się radykalnie. Uświadamia sobie, że źle postępował, że nie może skazywać się na zupełną samotność, oddawać wyłącznie pogoni za złotem. Teraz będzie pomagał innym, staje się życzliwym, dobrym człowiekiem.