Wybierz 1 temat i odpowiedz w minimum 5 zdamniach.

1) Starożytni Grecy uważali że muzyka jest niezbędna dla zdrowia psychicznego i rozwoju duchowego człowieka. A jaką rolę pełni muzyka w twoim życiu?

2) Napisz list do kolegi/koleżanki w którym zachecisz go do posłuchania Horału gRegoriańskiego.

3) Która epoka najbardziej ci się podobala- starozytność czy śreniowiecze! dlaczego?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T19:25:45+01:00
Temat 1.
Dla mnie muzyka jest czymś bardzo ważnym. Uważam jest mi niezbędna do życia, ponieważ napawa mnie ona energią. Niektóre wspołczesne piosenki są zbyt prymitywne i kiczowate. Ale są też takie, które zawierają w sobie głębie, są naprawdę mądre.
Myślę, że słuchanie muzyki pomaga odbudować wiarę w siebie, jeżeli ktoś jej nie ma, a także umila czas.
Sluchajcie muzyki bo jest fajna . .:))
1 1 1
2009-12-15T19:33:16+01:00
Droga Julio! Warszawa, 12 XI 2009r.
Niedawno na lekcji muzyki poznaliśmy średniowieczny chorał gregoriański. Dowiedzielśmy się, że charakteryzuje się on tym, że jest śpiewany po łacinie, przez mężczyzn. Wszyscy śpiewają jedną lub tę samą melodię. Jest to śpiew religijny przeważnie wykonywany w kościołach. Wiem jak bardzo lubisz takie pieśni i epoke średniowiecza, dlatego tez polecam ci tę pieśń byś posłuchała. Ja, gdy sluchałam tego choralu to poprostu serce mi zamarło. Jest to piękny rodzaj śpiewu. Myślę, że Tobie też się spodoba. A u Ciebie co slychać? Jak radzisz sobie w szkole? Słyszalam, że chodzisz na dodatkowe zajęcia muzyczne. Czekam niecierpliwie na odpowiedź.Gorąco pozdrawiam!


Twoja Marzena !
1 2 1
2009-12-15T19:36:38+01:00
1) Starożytni Grecy uważali że muzyka jest niezbędna dla zdrowia
psychicznego i rozwoju duchowego człowieka. A jaką rolę pełni muzyka w twoim życiu?

Muzyka w moim życiu pełni ważną rolę , ponieważ towarzyszy mi przez większość wolnego czasu . Uspokaja mnie, poprawia mi humor kiedy go brak . Sprawia, że życie jest barwniejsze. Lubię jej posłuchać po ciężkim, stresującym dniu pełnym obowiązków.
Uważam, że muzyka jest jedną z najważniejszych rzeczy w ludzkim życiu.
2 3 2