Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T15:42:14+01:00
Barack Obama odebrał Nagrodę Nobla
Prezydent USA Barack Obama "z głęboką wdzięcznością i wielką pokorą" odebrał w Oslo Pokojową Nagrodę Nobla w obecności licznych osobistości, w tym norweskiej rodziny królewskiej. Przyznał, że jest dopiero na początku "działań na scenie światowej", i zaapelował do międzynarodowych partnerów, by pomogli mu "sięgnąć po taki świat, jakim powinien on być", wystąpił jednak w obronie słusznych wojen.
Amerykański prezydent przyznał, że wyróżnienie go Nagrodą Nobla było krytykowane jako przedwczesne, a on sam nie zasługuje na to, by stanąć wśród laureatów tej nagrody obok takich znakomitości jak Martin Luther King czy Nelson Mandela. Uznał za paradoks, że odbiera nagrodę zaledwie 9 dni po podjęciu decyzji o wysłaniu do Afganistanu dodatkowych 30 tys. żołnierzy. Wystąpił jednak w obronie słusznych wojen.
Poznań: Uczczono ofiary stanu wojennego
Napis ze zniczy "13 grudnia. Pamiętamy" ułożyli w niedzielę tuż po północy pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r. na placu Mickiewicza w Poznaniu działacze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Przedstawiciele młodzieżowej organizacji uczcili w ten sposób rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
W spotkaniu wzięła udział grupa poznaniaków w tym dawni opozycjoniści. Zebrani minutą ciszy oddali hołd ofiarom stanu wojennego.- Postanowiliśmy upamiętnić rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez oprawców w mundurach. Chcemy w ten sposób uczcić ofiary stany wojennego, a także solidaryzować się z tymi, którzy cierpieli represje lub w inny sposób odczuli tamte wydarzenia - powiedział w niedzielę Marek Pawłowski, przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Poznaniu.

Jak zapowiedział Pawłowski, stowarzyszenie ma zamiar organizować podobne spotkania w noc wprowadzenia stanu wojennego każdego roku.