Odpowiedzi

2009-12-15T19:44:32+01:00
W jaki sposób możemy bronić swoich praw w szkole?

Możemy ich bronić odnosząc się do wewnętrznego systemu oceniania (WSO),który obowiązuje w szkole każdego ucznia.
Z pewnością nie łamiąc praw ucznia.Każdy z nas ma prawa ale także i obowiązki,które trzeba przestrzegać.

...Lekcja uświadamia, jakie prawa i wolności przysługują uczniom na podstawie dokumentów prawa międzynarodowego, polskiego prawa oświatowego oraz innych źródeł, w tym statutów i regulaminów szkolnych w zakresie praw i obowiązków ucznia. Uczniowie analizują konkretne przypadki naruszania praw i zastanawiają się, jak w takich sytuacjach można się zachować oraz jakie są garnice tych praw. W polskich szkołach nie ma tradycji obrony tych praw, a w samym prawie brakuje uregulowań dotyczących mechanizmów ich ochrony - uczniowie zastanawiają się, jak można te procedury usprawnić...

2009-12-15T19:47:48+01:00
Aby bronic swoich praw w szkole musisz pogadac z osoba lamiaca te prawo a jesli nie to z rzecznikiem praw ucznia.
1. Kiedy nauczyciel zadaje zadanie na weekend lub swieta mozesz to zglosic bo nie powinno zadawac sie zad. domowego na ten okres.
2. Kiedy nauczyciel nie postepuje zgodnie z procentami tzn. kiedy napisalas kartkowke lub sprawdzian a on nie ocenia cie wedlug ustawy procentowej.
3. Kiedy nauczyciel nie chce dopuścic cie do napisania sprawdzianu lub kartkowki badz poprawienia ich(oczywiscie mozesz poprawic 1 lub ewentualnie2 xD)
4. Nauczyciel musi zapowiedziec sprawdzian tydzien lub wczesniej.(przed napisaniem)
5. Kartkówka nie moze byc zrobiona z wiecej niz 3 ostatnich lekcji ;)
no to chyba bedzie na tyle xD
1 2 1