1. co najmniej 10 zdań do 15. Napisz notatkę prasową informującą o powrocie Odysa do Itaki, zawrzyj w notatce jego przygody podczas powrotu.

2. Napisz dziennik w stylu Gombrowiczowskim(neologizmy, pytanie retoryczne i.tp) na temat "Pamiętna lekcja", tak około 1-1,75 strony z zeszytu.

Proszę o szybką odpowiedź, daje za zadanie dużo punktów, więc oczekuje też dobrych odpowiedzi, złe odpowiedzi zgłoszę za nie poprawne.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T20:31:18+01:00
Ad. 1

UWAGA !

W Itace najnowsza wiadomość zawsze od nas do was ! Odys wraca do miasta ! Ludzie , to jest coś nowego ! Wszystko się zmieni! Zróbmy wiwat na jego przywitanie ! Niech wróci do miasta i niech zasta przyjaciół z którymi się chował. Nie pozwólmy odczuć w nim coś niesolidarnego ! Przecież to jest jego miasto ! Już teraz dołącz do nas i go powitaj radośnie ! ;> .

Ad. 2

Co to jest lekcja ? Dla mnie jest 45 minut nudnego gadania nauczyciela. Lecz właśnie z tej lekcji możemy dużo wynieść. Dlatego ja za czasów chodzenia do szkoły wolałem na lekcjach uważać i zawsze mieć wszystko w zeszycie. Bo po co przesiedzieć te 45 minut i nic nie wynieść .? Tylko czas w swoim życiu tracimy. Jak nie chcemy to nie chodzimy do szkoły. Lecz trzeba pamiętać że wylądujemy tam gdzie większość takich. Pamiętam lekcje historii jak by to było wczoraj. Facet okropny. Lecz u niego bardzo łatwo można było mieć 2 . Lecz mnie zawsze było stać na coś więcej. A więc staliśmy pod salą jak by wryci czekali na judasza. Nie wiedzieliśmy co to dobroć od niego. Czuć było od niego potem ale to nic. Wchodzimy... I to był horror. Pierwsze 5 minut szatan sprawdza obecność. My siedzimy cicho. Jak by się coś stało wywołuje do odpowiedzi. Zadaje 3 bardzo podchwytliwe pytania. Odpytywany stoi jak wryty w ziemie . Nie wie co powiedzieć. A więc stawia judasz jedynke do księgi zła. Potem każe czytać kilka stron podrzęcznika . Tak nudnego że wgl szkoda gadać. Potem dzwonek dzwoni a on nas przetrzymuje. Mamy dosyć. Zwiewamy stamtąd jakby wojna była.