Odpowiedzi

2009-12-15T21:16:09+01:00
W takim wypadku przepływ krwi nie może przebiegać tak dobrze jak wcześniej. Krew jest transportowana coraz wolniej przez co może nie dostarczać odpowiedniej ilości do poszczególnych organów powodując nieodpowiedni stan homeostazy.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-15T21:22:37+01:00
Nieaktywny ,stresogenny tryb życia,nieprawidłowe odżywianie oraz palenie tytoniu prowadzą do rozwoju miażdżycy.Polega ona na stwardnieniu ścian tetnic na skutek odkładania się w nich lipidów(szczególnie cholesterolu) i wapnia.Postępujące zwężenie tetnic,a szczególnie wieńcowych,mózgowych oraz aorty prowadzi do zmniejszenia przepływu krwi-niedokrwienia.Konsekwencją choroby niedokrwiennej serca może byc zawał serca,gdy jest bardzo rozległy może nawet prowadzic do zgonu.
Dlatego w naszym życiu bardzo ważną rolę spełnia aktywny tryb życia:bieganie,jazda na rowerze,piesze wycieczki itp.Dieta to drugi z głównych czynników od których zależy nasz stan zdrowia.Paniętajmy więc,by jeśc dużo owoców,warzyw,nie zapominając również by nasza dieta była bogata w białka,wapń,węglowodany oraz proporcjonalne ilości tłuszczów.