Siemka potrzebuje szybko krotkiego wypracowania... na okolo 1 strone a5 ...

Jakie znaczenie ma dla mojego zycia Bog, Kim on dla mnie jest? Co Jezus wniosl w moje zycie...?

prosze o wypracowania takie najlepsze dla nauczyciela religi bo chodze do szkoly katolickiej wiec tutan na 1 miejscu jest Bog...

z gory wielkie dzieki...!

3

Odpowiedzi

2009-12-15T21:26:03+01:00
Boga zawsye stawiam na pierwsze miejsce, jest dla mnie "przewodnikiem", modlę się codziennie, aby umacniac się w wierze. Bóg jest dla mnie stworzycielem świata i wiem, że jest on wszędzie. jezus jest "przekaźnikiem" wiary, jego czyny i głęboka wiara, utwierdzaja mnie w tym, ze Bóg naprawdę istnieje i kocha nas, że nawet poświęcił swego własnego syna. jezus zaszcepił w mej duszy wiarę, oraz pokazuje nam co oznacza prawdziwa wiara.
Najlepsza Odpowiedź!
  • peas
  • Rozwiązujący
2009-12-15T21:37:27+01:00
Bóg jest w moim życiu bardzo ważną osobą. Jest przede wszystkim przyjacielem, któremu mogę powierzyć wszystkie tajemnice, z pewnością, że nikomu nie przekaże dalej. Jest celem, ku któremu zmierzam i przed którym stanę w chwili śmierci. Bardzo ważne dla mnie jest to, by żyć według Jego przykazań i zgadzam się zawsze z Jego wolą. Jezus wniósł w moje życie spokój. Każdy, kto czuje się przygnębiony, ma chwile zwątpienia bądź jest w rozpaczy lub czuje niepokój, powinien z Nim porozmawiać. Wszyscy katolicy powinni praktykować naszą wiarę i wgłębiać się w jej tajemnice. Po to właśnie tu jesteśmy-by przygotować się do życia po śmierci i by na nie zasłużyć. Nie ma nic piękniejszego niż wyciszenie się w ramionach Jezusa. Jest zawsze przy nas, zna każdą naszą myśl jeszcze przed pojawieniem się jej w naszej głowie. Chrystus daje nam tyle dobrego, pozwala, byśmy żyli w dogodnych warunkach, w czasie pokoju. Dba o to, by nic nam się złego nie stało, a my zadajemy Mu tyle przykrości. Ile razy zapominamy o Nim, grzeszymy zadając Mu kolejne rany. A On tak głośno woła, tak głośno krzyczy "Kocham Cię". Kochajmy też Jezusa, gdyż jest sensem naszego życia. Naszym najdroższym Przyjacielem, który nigdy nas nie opuści.


To jest moja refleksja. U każdego w życiu jest inaczej, więc to zadanie uważam powinno być Twoim przemyśleniem, szczególnie, jeżeli chodzisz do szkoły katolickiej. Ale to tylko moja dygresyjka, bez obrażania się. Ale nie można komuś napisać, kim jest Jezus w jego życiu, bo Cię nawet nie znam, więc nie wiem, co Jezus wniósł w Twoje życie.
2009-12-15T21:51:53+01:00
Bóg dla mojego życia ma wielkie znaczenie , ponieważ to on mnie stworzył, to on dał mi życie bym poszerzał coraz nowsze horyzonty.Bóg jest dla mnie również w pewnym sensie wielką Nadzieją do której się modlę w różnych intencjach oraz prośbach.Bóg jest dla mnie stworzycielem świata , moją jedyną nadzieją ze jak umrę świat będzie o wiele lepszy i piękniejszy. Jezus wniósł w moje życie dobro,miłość, ponieważ dzięki niemu jesteśmy zbawieni , to właśnie on oddał za nas swoje życie i zmarł na krzyżu , jest on w moim życiu wielkim przykładem miłości oraz dobroci do innych . Jezus wniósł w moje życie również pomoc która była w nim od samego urodzenia , zawsze bez wahania pomagał każdym ludziom czy byli oni chorzy na trąd czy na ślepotę , dla niego nie miało to znaczenia porostu chciał im pomagać. Właśnie dlatego miedzy innymi jest on moim wielkim przykładem dobroci oraz miłości do innych.