Odpowiedzi

2009-12-15T22:56:08+01:00
Demokracja gwarantuje wolnosc,własnosc i sprawiedliwość, a chciano mi wmówic, że tylko w demokracji jednostka ma prawo do swobodnego wypowiadania sie, zrzeszania i nieskrepowanego działania. Otóż demokracja, jest to taki ustrój, w którym decyduje tylko większość. W demokracji władza należy do ludu (dzis jest w dobrym tonie rzec społeczenstwa). Czyli przeciętny Iksiński który niebardzo się orientuje w polityce w wyborach zagłosuje na tego kto go bardziej zachęci reklamą. Demokracja jest dla mnie ustrojem zdradliwym. Prowadzi panstwo do niechybnego upadku pod
przykrywka wolności i równosci,. Demokracja realizuje zachcianki leniwego,
krótkowzrocznego i wypaczonego moralnie społeczenstwa, na zasadzie pseudoumowy społecznej politycy zyskuja poselskie diety, a próżniaczy lud- wyższe zasiłki.
Demokracja to eksperyment na .ywym organizmie. Ciagłosc władzy to za mało, by zbudowac silne panstwo- potrzebna jest stabilnosc. Jednak polska demokracja wspaniałomyslnie gwarantuje nam w konstytucji chwiejność poprzez stale zmieniające się poglądy ludzi bo przecierz demokracja to rządy ludu.
Bardzo nudny temat :P :P wybrałam ci poglądy na "nie". :)
3 5 3