Odpowiedzi

2009-12-15T21:42:13+01:00
Ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej ? Myślę , że jest to stwierdzenie prawdziwe jak głosi stare polskie przysłowie " śmiech to zdrowie " . Badania pokazują , iż ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej .

Na korzyść tego twierdzenia przemawia ogromne rzesza osób , które wiedzą to z własnego doświadczenia . Najbliższym mi przykładem może być mój pradziadek żyjący 109 lat . Ludzie , których mamy zwyczaj nazywać " smutasami " żyją
około 60 lat . Są oni przewerażliwieni , wszystko traktuja z przesadą powagą . Codzienne problemy wpływają na ich gorsze samopoczucie , przez co są narażeni na stres , przykre napięcia emocjonalne , co z kolei wpływa na ogólny stan zdrowia. Ludzie bez poczucia humoru widzą życie w " szarych kolorach " często chorują i dlatego żyją krócej .

Najczęściej osoby z poczuciem humoru są optymistami i potrafią myśleć pozytywnie . Umieją w każdej sytuacji dostrzec coś dobrego i wprowadzić siebie i innych w dobry nastrój . Dzięki dobremu poczuciu humoru czuja się lepiej i nie uaktywniają w sobie wewnętrznych czynników chorobotwórczych . Osobiście bardzo chętnie przebywam w towarzystwie ludzi z poczuciem humoru .

Reasumując , przedstawione przezemnie powyższe argumenty są wystarczającym dowodem na to , że ludzie z poczuciem humoru żyja dłużej .
2009-12-15T21:43:36+01:00
"Ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej gdyż śmiech to zdrowie''