Napisz rozprawkę na temat
,,Przyjaźń to najcenniejsza rzecz w życiu"
odp. proszę wysłać na e-mail [email protected]
za dobra rozprawkę wszystkie punkty - 76 punktów !!!

1

Odpowiedzi

2009-12-15T22:15:50+01:00
Bardziej nawiązałem do miłości, ale mozna jakoś to zmienić.. (na szybkiego robiłem:P)

Wartość człowieka tkwi w tym jaki kto jest. W osobie, w której sercu drzemie miłość, przyjaźń, życzliwość i chęć pomagania innym. Przykładem do potwierdzenia tej tezy może być jeden z bohaterów powieści "Harry Potter..." - Ron Wesley. Zyskuje on dwójkę najlepszych przyjaciół. Wspólnie przeżywają przygody, często niebezpieczne, wspólnie pokonują problemy. Pomagają sobie nawzajem oraz troszczą się o siebie.
Również Pismo Św. mówi nam że to co się ma w sercu jest najważniejsze. Przykładem może być "Hymn o Miłości" z pierwszego listu do Koryntian. W hymnie tym wyraźnie zaznaczone jest to, że miłość jest najważniejsza. O wartości człowieka świadczy fragment, w którym człowiek mówi, że bez miłości byłby niczym.
Następnym przykładem może być główny bohater książki pt.: "Opowieść wigilijna" - Ebenezer Scrooge. Był on przedsiębiorcą oraz graczem giełdowym, którego charakteryzowała głównie chciwość, bezwzględność oraz brak współczucia dla ubogich. Nie przejmował się trudną sytuacją finansową swojego siostrzeńca Freda, choć miał dużo pieniędzy i mógł mu pomóc. Stać go było na wszystko. Dopiero po wizycie duchów i przerażającej wizji przyszłości Ebenezer bardzo się zmienił. Zaczęła go sławić miłość, radość a nawet hojność i pomoc ubogim.
Z przytoczonych argumentów wynika, że Przyjażń, Miłość, oraz Dobroć są najważniesze w życiu człowieka.
4 5 4