Odpowiedzi

2009-12-15T22:55:55+01:00
Polegał on na czczeniu słońca i twierdzeniu że jest ono jednym z najważniejszych bogów
2009-12-15T22:56:25+01:00
Słońce było centralnym punktem wielu prehistorycznych i starożytnych religii. Słońce i jego ziemski przedstawiciel ogień były wówczas jedynymi źródłami światła i ciepła, a więc życia. W konsekwencji często Słońce stawało się też symbolem nieskończoności, źródła energii i mocy życiowej, męskiego Stwórcy.
2009-12-15T22:58:32+01:00
Kult Słońca

To nie przelewki. Choć kult jest mało popularny, to swoich wyznawców i tak, cholera, znajduje.
Na czym to wszystko polega? Ta... najpierw oczywiście werbunek - po całym Zachodzie szwędają się dziwne, nawiedzone typy (Inkowie w przebraniu), głoszący o pewnej organizacji, Słońcu i innych pierdołach. Jak zdobywają wyznawców?
Z zewnątrz kult wydaje się być inny, niż wszystkie. Kapłani obiecują, że Słońce ocali swoich wiernych przed zbliżającą się Apokalipsą, że tylko oni ocalają i osiągną pełnię szczęścia oraz życie wieczne... bez żadnych wyrzeczeń. Inkowie starają się też wspierać kultystów, mamić ich nędznymi opowiastkami o Swoim Panu.
Ze środka nie ma już wyjścia, Szeryfie. Członkowie zawsze kończą jako ofiary z wyrwanym sercem.
We wszystkim łapska maczają oczywiście Mściciele, mający niesamowity ubaw. Nieświadome głupki, kapłani, służą im z własnej woli, proszą o rady, składają ofiary, czczą... No, niby robią to w ramach zemsty, ale ktoś przecież musiał ich na złą stronę przekabacić.

możesz sobie to skrócić, ale to najważniejsze:)

W filmie widziałem wszystko o tym:D

powodzenia:)