Odpowiedzi

2009-09-10T19:20:24+02:00
Powstanie Warszawskie było potrzebne aby ogłosić światu że Polska nie straciła ducha walki.Gdyby ZSSR pomogło Polsce to szala zwycięstwa przechyliłaby się na
naszą strone.
2009-09-10T19:35:44+02:00
Uważam, że mimo wielu strat w ludziach, zniszczeniu miasta wybuch powstania miał sens. Polacy po raz kolejny udowodnili światu że w imię walki o wolność potrafią się zjednoczyć , nawet mimo opuszczeniu naszego narodu przez zachodnich sojuszników i biernej postawie Rosji , społeczeństwo wykazało się pełną determinacją i poświęceniem w imię wolności, także Bez wątpienia wybuch powstania nie byłby możliwy bez dobrej organizacji i współpracy polskiego podziemia. Wszystkie te czynniki złożyły się na to że powstanie trwało aż 63 dni, które do dziś są symbolem poświęcenia i patriotyzmu społeczeństwa polskiego.
naczej Powstanie Warszawskie postrzegają żołnierze AK, którzy najlepiej znają cenę, jaką przyszło im zapłacić. Widzą oni sens zrywu powstańczego w przeszłości i dostrzegają jego znaczenie w dniu dzisiejszym.

Dla większości Polaków Powstanie Warszawskie jest dziś albo bohaterską walką z okupantem niemieckim, albo już tylko datą z historii Polski, którą powinno się pamiętać. Polacy uważają, ze Powstania Warszawskiego nie można ocenić bez emocji, ponieważ zbyt wiele ono znaczyło dla narodu.

Chociaż w walkach zginęło wielu ludzi, zwłaszcza młodych, to jednak większość Polaków twierdzi, że była to śmierć w słusznej sprawie