Odpowiedzi

2009-12-16T15:34:03+01:00
Maly Ksiąze jest malym dzieckiem, nie znajacym jeszcze okrutnosci swiata. Nie mial z reszta okazji go poznac, bo byl kosmita, mieszkajacym sam na swojej planecie. Jak na tak maly wiek, jest bardzo madry. Zauwaza rzeczy na ktore ludzie nie zwracaja uwagi (byc moze dlatego, ze sa dla nich oczywiste). Potrafi przyjrzec sie wszyskiem z innygo punktu widzenia niz inni ludzie. Nie interesuja go sprawy doroslych, nie stara sie za szybko dorosnac. W swym dziecinnym, naiwnym zachowaniu jest dla mnie autorytetem. Kims kim chialbym byc. Miec taka swobode jak on.
5 4 5
2009-12-16T15:35:17+01:00
Książka pt Mały książe jest dla mnie naprawdę wyjątkowa. Wieczorami zamykałam się w pokoju i delektowałam się tą lekturą.
Przez ten czas bardzo polubiłam głównego bohatera. Czułam się jakbym go znała od dawna. Wiedziałam że gdybym go poznała zostalibyśmy przyjaciółmi. Na początku nie lubiłam róży , denerwowało mnie jej zachowanie lecz zrozumiałam iż to tylko jej poza a tak naprawdę ona też kochała Księcia.
Mały książe jest dla mnie kimś ważnym .Można by powiedziać że on mnie oswoił . Po dziś dzień wyobrażam sobie że to ja mogę być tą różą , mały książe czycha tuż za rogiem a ja go nie dostrzegam.
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T18:06:48+01:00
Mały Książę jest jedną z ciekawszych bohaterów lektur. Intryguje prostotą myślenia, która w zaskakujący sposób ma głębszy sens. W słowach chłopca, mimo iż nie były one wielkie ani wyszukane, kryło się wiele uczuć, istotne przemyślenia. Ponadto Mały Książę był bardzo wrażliwym młodym człowiekiem. Zachwyca jego nie obojętna postawa wobec cierpienia innych, którą jakże trudno dziś odnaleźć wśród gruboskórności otoczenia. Jednak najważniejszą cechą chłopca była umiejętność kochania. Niesamowite jest to jak bezinteresowne i piękne były jego uczucia, jak nie sprawiało mu kłopotu ich wyrażanie oraz sposób w jaki to robił: najprostszy z możliwych, jak gdyby całe oddanie wobec obiektu miłości, przyjaźni było czymś oczywistym i bezdyskusyjnym.
Śmiało mogę stwierdzić że Mały Książę jest dla mnie wzorem.
4 4 4