Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T16:30:40+01:00
Aurelia Jedwabińska to główna bohaterka lektury Małgorzaty Musierowicz '' Opium w rosole''. Ma 6 lat, chodzi do zerówki razem z synami pani Lisieckiej- jej opiekunki. Rodzica dziewczynki są bardzo zapracowani i nie mają dla niej czasu. Matka jest nauczycielką matematyki w liceum, ojciec- wysoko postawionym urzędnikiem państwowy. Dzięki zarobkom rodziców dziewczynka mieszka w bardzo ładnie modnie urządzonym mieszkaniu przy ulicy Norwida. Każdy przedmiot ma w nim swoje miejsce, wszystko jest w tonacji białej. Aurelia ma swój pokój, bogato urządzony, ale bezduszny, dlatego nie lubi w nim przebywać.
Aurelia to bardzo odważna i samodzielna dziewczynka. Codziennie chodziła do obcych rodzin na tak zwane obiadki i przedstawiała się różnymi nazwiskami, by ukryć swoją tożsamość. Obiady u obcych ludzi smakowały jej, ponieważ były robione sercem, wyczuwały się też tam rodzinną atmosferę i bezpieczeństwo, których tak brakowało w jej domu.
Z czasem dziecko zaprzyjaźniło się z Kreską i Maćkiem Ogorzałką- były to osoby, u których również jadła obiadki.
Aurelia była drobna, chuda, nóżki miała jak zapałki. Buzie miała brzydką wyrazistą i komiczną z oczami jak czarne wiśnie i plackowatymi rumieńcami w kolorze malin. Gdy się śmiała, widać było braki w uzębieniu. jej ubiór był drogi i wyszukany. Nosiła kożuszek, czerwony moherowy beret, puszysty szalik, eleganckie skórzane botki na grubej plastikowej podeszwie.
Myślę, że Aurelia jest dobrą dziewczynką, tylko potrzebuje zrozumienia.
1 5 1
2009-12-16T16:38:29+01:00
Aurelia Jedwabińska, to główna bohaterka książki M.Musierowicz, pt."Opium w rosole".Była córką nauczycielki.Mieszkała na Norwida i miała 6 lat.
Zwracała swoją uwagę niezbyt ładną buzią,małą i pociągłą.
Miała czarne oczy i szerokie usta.
Wyróżniała się bujną, czarną czupryna.Zawsze ubierała czerwony berecik, każuszek oraz puszysty szaliczek.
Bohaterka potrafiła rozśmieszyć ludzi,małpując inne osoby.
Także lubiła innym pomagać.
Była odważna i śmiała, bo nie wstydziła się zap[ukać do czyjegoś domu i wprosić się na obiadek.
Aurelia jest pozytywną postacią w tek książce gdyż miałą wielu przyjaciół i lubiła pomagać.
1 5 1