Odpowiedzi

2009-12-16T16:28:02+01:00
Radość i szczęście to dla mnie wszystko. Mam wielkie szczęście że moi rodzice nie są alkoholikami. Dają mi jeść, pomogą w trudnej sprawie. Są dzieci które takiej pomocy nie otrzymują.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T16:30:10+01:00
Radość-Radość to stan bezmyślności
wplątujący się we włosy
rozkosznie sie nimi bawiąc

To lekkość
mimo grawitacji
i 80 kilogramów wagi

Rozpyla się jak gaz
któty powoduje śmiech
do rozpuku

To zabawny duszek nad uchem
szepczący sprośne dowcipy
nie tracąc dobrego smaku

Śmieszny szczeniak
biegający za ogonem
nie zdaje sobie sprawy,
że jest radosny . . .
Szczęście-Są różne typy szczęścia. Ktoś je odczuwa kiedy jest z najbliższymi, ktoś kiedy jest samotny. Dla jednych szczęściem są pieniądze, a dla innych miłość. Dla każdego szczęście jest czymś innym. Ale czym tak na dobrą sprawę jest szczęście?Szczęścia nie da się opisać naukowymi definicjami. Jest to po prostu stan, kiedy jest nam dobrze. Mi trudno jest mówić o szczęściu, bo zbyt rzadko go doświadczam (szczególnie przez szkołę), ale ono jednak istnieje dla każdego. Dla mnie szczęśliwe życie to takie, w którym najważniejsze są najwyższe wartości, a na chwilowe upadki nie ma miejsca. Szczęście daje praca, którą się lubi i wykonuje z przyjemnością, wiedza, że wracając do domu ktoś w nim na mnie czeka, dobrze spożytkowany czas na czytaniu książki, słuchaniu muzyki i zabawach z przyjaciółmi. Są tez szczęścia krótkotrwałe jak na przykład dzwonek oznaczający koniec lekcji lub dobra ocena. Czując, że jesteśmy szczęśliwi łatwo pokonać problemy i nie ma już dla nas rzeczy niemożliwych. Szczęściem może być dla nas drugi człowiek np. przyjaciel. To, że możemy z nim przebywać, rozmawiać i „wypłakać” mu się, może być dla nas wielką radością.
2009-12-16T16:30:05+01:00
Moim zdaniem, Radość oraz Szczęście to wyrazy bliskoznaczne. To stan emocjonalny który sprawia chęć do życia. Kiedy patrzymy na świat różowymi okularami wszystko staje się prostsze. Jesteśmy optymistami.
2 5 2