Odpowiedzi

2009-12-16T16:45:34+01:00
Droga dziewczynko z zapałkami !!! 16.12.09 Bydgoszcz

Bardzo chciałam podzielić się z tobą moimi wrażeniami na temat zachodzących wydarzen podczas świąt bożego narodzenia .
Bowiem bardzo potrzebujesz pomocy kogoś , kto tą pomoc ci z chęcią zaofiaruje .Jest nim pewien człowiek , teraz dobry człowiek , którego nawiedziły 3 duchy : duch przeszłości , teraźniejszości i przyszłości . Był on pewnym starym,niemiłym skąpcem kochającym tylko pieniądze , bardziej niż swoją rodzinę .. Po wizycie duchów , zrozumiał swój błąd i postanowił zmienić się na lepsze . Chodził bo ulicach przedmieścia i poszukiwał biednych ludzi , którym mógłby pomóc lub podarować parę groszy . Gdyby zobaczył ciebie , napewno by odział cię w ciepłe ubranie , podzieliłby się z tobą jedzeniem , być może tak samo jak z Bobem ( ofiarował mu kurczaka ) . Takiego szczęścia własnie ci potrzeba . Bardzo żal mi z powodu twojej babci , znałam ją , była bardzo dobrym czlowiekiem .. :( i zarazem współczuję tobie i całej twojej rodzinie . Myślę , że napewno na świecie istnieje jeszcze duużo ludzi , którzy ci z chęcią pomogą . poczekaj parę chwil , a z pewnością ktoś cię przygarnie .
Życzę ci , aby twoje marzenia się spełniły , aby choinka zabłysła w twym salonie i abyś najadła się pysznym soczystym kurczakiem widniejącym na bialutkim obrusie .
Nie martw się twoim ojcem, zajmę się nim . będzie to mój prezent na gwiazddę dla ciebie . Trzymaj się kochana i czekaj na dobrego człowieka .

KarolinaProszę :) Jeśli chodzi o te 3 duchy i pewnego starego skąpca , to jest on bohaterem ,, Opowieści wigilijnej ' karola Dickensa , baardzo polecam . jest to bardzo krociutka książkaa , ale za to bardzo pouczjąca i wzruszająca. mogles jej jeszcze nie przeczytac , ale twoja nauczycielka napewno ją bd znała bo jest ona lekturą klasy 6 , do której obecnie chodzę . Mam nadzieję że spodobał ci się mój list i życzę powidzenia . :::):::)
9 3 9