!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tematy wypracowań na 5 stycznia !!!!

1.Kapłan w moim życiu
2.W czym mi pomaga a w czym przeszkadza kapłan?
3.Napisz jakimi cechami powinien charakteryzować się kapłan.

Wypracowanie winno posiadać wstęp, rozwinięcie i zakończenie
Wypracowanie min 2 strony .

PROSZĘ O POMOC WYBRAĆ JEDEN TEMAT I NAPISAĆ

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • peas
  • Rozwiązujący
2009-12-16T17:26:16+01:00
Temat nr 1 - Kapłan w moim życiu

Każdy wierzący człowiek spotyka na swojej drodze kapłanów. Powinniśmy traktować ich jak przyjaciół, gdyż podają nam pomocną dłoń, gdy tego potrzebujemy, sprawują Mszę Świętą, głoszą Słowo Boże, są "narzędziem" w ręku Pana w konfesjonale. Zastanówmy się więc, jak ich traktujemy, czy szanujemy ich celibat, czy może wyśmiewamy się z nich? A może są naszymi aniołami, którzy wskazują nam drogę, gdy nie wiemy, gdzie iść?

Dla mnie kapłan jest właśnie takim aniołem, przyjacielem, przy którym można się wypłakać i nie powie mi "przestań, tylko dzieci płaczą". Z kapłanem można porozmawiać bez obaw, że wykorzysta tę wiedzę przeciwko nam, a wskaże nam najlepsze z jego punktu widzenia wyjście z sytuacji. W moim życiu spotkałam wielu kapłanów, których poznałam bliżej i mogę bez
zastanawiania się stwierdzić, że są to wspaniali ludzie. Wbrew niektórym, którzy twierdzą, że "duchowni tylko siedzą przy Piśmie Świętym i brewiarzu", są to zwykli ludzie, tacy jak my-świeccy-z którymi można żartować, spędzać miło czas i się przyjaźnić. Mają oni jednak pewien dar. Jest to dar szczególny, powołanie. Daje ono silną miłość do Boga, co powoduje, że emanuje z nich światło duszy, radość z życia i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Ich modlitwa sprawia, że stają się niezwykle spokojni, ale też i pewni każdego wyboru, jaki podejmują, każdej rady, jaką dają bliźniemu.

Kapłani na prawdę wiele dla nas robią, więc nie przechodźmy koło nich obojętnie. Przystańmy, porozmawiajmy z nimi, dajmy im swój uśmiech. Pamiętajmy również, że tak jak i my, kapłani mają troski i problemy. Nie zapominajmy także o modlitwie za wybranego kapłana, gdyż to właśnie oni są narażeni na silną działalność szatana i próbę kuszenia ich do grzechu.


3. Jakimi cechami powinien charakteryzować się kapłan?
jeżeli chodzi o to wypracowanie, to podam Ci te cechy, ale myślę, że na 1 temat udzieliłam wyczerpującej odpowiedzi;)
Kapłan powinien być:
- pobożny
- obowiązkowy
- otwarty na ludzi i ich problemy
- kontaktowy
- wolny od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
- zrównoważony
- powinien nieść radość
- powinien umieć pocieszyć
Myślę, że z tych cech można już stworzyć ładne wypracowanko;)