Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T17:04:23+01:00
Lampion adwentowy – lampion, który dzieci zabierają ze sobą do świątyni na roratnie Msze Święte zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.
Świeca kalendarzowa - świeca adwentowa zapalana w domach w czasie modlitw rodzinnych i wspólnych posiłków zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.
Świeca Maryjna - świeca adwentowa palona w domach w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (8 grudnia) zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.

1 2 1
  • Użytkownik Zadane
2009-12-16T17:07:12+01:00
-Lampion adwentowy – lampion, który dzieci zabierają ze sobą do świątyni na roratnie Msze Święte zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.

-Świeca kalendarzowa - świeca adwentowa zapalana w domach w czasie modlitw rodzinnych i wspólnych posiłków zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.

-Świeca Maryjna - świeca adwentowa palona w domach w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (8 grudnia) .

-„Róża adwentowa" lub czasami „róża Chrystusa" jest symbolem nadziei mesjańskiej wypełniającej czas adwentowego oczekiwania.

Drzewo Jessego – artystyczne wyobrażenie drzewa genealogicznego Chrystusa. Temat bardzo częsty w sztuce europejskiej od XI do XVII w., obecny do dziś w ikonografii prawosławnej.
1 5 1