Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T18:01:12+01:00
"Tych dwóch ludzi-ogień,woda."

W poprzednim tygodniu wraz z klasą obejrzałam film pt."Zemsta", którego reżyserem jest Andrzej Wajda. Dzieło to powstało w oparciu o komedię Aleksandra Fredry.
W filmie wystąpiły sławy kina i teatru. Role Cześnika odegrał Janusz Gajos, natomiast Rejenta- Andrzej Seweryn. Jako Papkin wystąpił Roman Polański. Podstolinę zagrała Katarzyna Figura, a Klarę-Agata Buzek. Rolę Wacława odegrał Rafał Królikowski. Muzykę do filmu napisał Wojciech Kilar.
W filmie występowało wiele wątków. Tematem komedii było spieranie się Cześnika i Rejenta. Jednym z nich była też miłość Klary i Wacława. Zakochali nie mieli szans na wspólne życie z powodu nienawiści między Raptusiewiczem i Milczkiem. Innym był wątek Papkina, który często się przechwalał.
Akcja filmu jest dość ciekawa. Pełno w niej nieoczekiwanych zwrotów. Cechuje się dynamiką. Przy niektórych scenach można było się zdrowo pośmiać. Nie przeszkadzała mi zmiana kolejności scen. Osobiście nie lubię, gdy wszystko jest kropka w kropkę tak jak w filmie.
Bardzo podobał mi się Roman Polański w roli Papkina. Był świetny. Janusz Gajos i Andrzej Seweryn byli po prostu doskonali. Niezbyt podobała mi się Katarzyna Figura. Nie najgorzej zaprezentowała się Agata Buzek jako Klara. Świetnie grała twarzą. Mojej sympatii nie zyskał Rafał Królikowski. Uważam, że nie pasuje do całej reszty.
Podsumowując, film pt."Zemsta" Andrzeja Wajdy bardzo mi się podobał. Z przyjemnością go oglądnęłam. Jest to świetna komedia. Warto ją obejrzeć.