1.Zinterpretuj słowa ks. Janusza Pasierba: "Choć podróżujemy często zupełnie inaczej,wszyscy wiemy, czym jest droga i co ona znaczy. Wiemy o tym, ponieważ jesteśmy ludźmi, należącymi do gatunku, który jest ciągle w drodze, ciągle szuka i wyrywa się naprzód.
2."Drzewo wiadomości nie jest drzewem życia"- wyjaśnij to znaczenie.
3.Wyjaśnij symbole:ogród, drzewo w raju, jabłko, wąż.1

Odpowiedzi

2009-09-11T08:13:29+02:00
1. Człowiek jest cały czas w drodze, gdyż Bóg stworzył go po to aby dążył do celu, celu jakim jest dla niego życie wieczne. Każdy nasz czyn można nazwać krokiem w stronę Boga bądź odwróceniem się od niego. Grzechy powodują, że cofamy się od upragnionego celu i idziemy w złą stronę. Jednak na naszej drodze są drogowskazy dzięki, którym wiemy w którą stronę należy iść, takimi drogowskazami są przykazania oraz spowiedź, która daje nam możliwość powrócenia na właściwą drogę.

2. Informacje kojarzą mi się z mądrością i inteligencją, dlatego uważam, że chodzi tutaj o wiedzę, która nie zawsze idzie w parze z życiem. Bo nie powinniśmy rozmyślać nad tym czy Bóg naprawdę istnieje tylko powinniśmy w Niego uwierzyć. "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

3.
Ogród - Bezpieczeństwo
Drzewo - Męka
Jabłko - Pokusa
Wąż - szatan
4 3 4