Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T15:09:41+01:00
Co to za ludzie?
Interesują się tobą

ŚWIADKOM JEHOWY zależy na tym, żeby ich lepiej poznano. Prawdopodobnie, drogi czytelniku, gdzieś się już z nimi zetknąłeś, a może masz takiego sąsiada lub kolegę w miejscu pracy. Mogłeś ich widzieć, jak na ulicy proponują przechodniom swoje czasopisma. Być może rozmawiałeś z nimi krótko u drzwi własnego mieszkania.

Świadkowie Jehowy są szczerze zainteresowani tobą i twoją pomyślnością. Z życzliwości dla ciebie chcieliby ci co nieco powiedzieć o sobie, swoich przekonaniach, swej działalności, a także o swoim stosunku do ludzi i świata, w którym wszyscy żyjemy. W tym celu przygotowali niniejszą broszurę.

W zasadzie Świadkowie Jehowy nie różnią się od innych ludzi. Miewają problemy ekonomiczne, zdrowotne lub uczuciowe. Niekiedy popełniają błędy, bo przecież nie są doskonali i wcale nie uważają się za natchnionych czy nieomylnych. Starają się jednak wyciągać wnioski z przeżytych doświadczeń i pilnie studiują Pismo Święte, Biblię, aby na tej podstawie wprowadzać u siebie niezbędne zmiany. Wzięli na swoje barki pewne zobowiązanie: oddali się Bogu, żeby spełniać Jego wolę. Dlatego usilnie starają się to czynić. We wszystkich swoich poczynaniach szukają kierownictwa Słowa i świętego ducha Bożego.
1 5 1