Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T19:22:03+01:00
Patriotyzm - postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar. Tyle powie nam o niej słownik. Ale czy w dzisiejszych czasach - XXI wieku zauważamy jakiekolwiek przejawy patriotyzmu? Moim zdaniem tak. Może i ten dzisiejszy różni się od tego pół wieku temu, ale nadal istnieje.
Pięćdziesiąt lat temu patriotą można było nazwać kogoś, kto potrafiłby nawet zginąć za swoją ojczyznę. Poświęciłby dla niej wszystko. Czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek podjął by się takiego zadania? Moim zdaniem nie. Patriotyzm Polaków kojarzy się na ogół z bohaterską walką o niepodległość. Przykładów bohaterskich zachowań i postaw patriotycznych dostarczaj a lekcje historii. Mówi się, że trudno jest być patriotą dnia codziennego. Czy tak musi być w rzeczywistości? Zachowanie patriotyczne nie musi oznaczać tylko bohaterskiej walki zbrojnej, ale również solidną pracę lub naukę, rzetelne postępowanie i wykonywanie obowiązków wobec innych osób i społeczeństwa. W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi wyjeżdża do obcych krajów i porzuca swój naród i chce o nim jak najszybciej zapomnieć. Ten, kto jest przywiązany do Polski i nie wyobraża sobie życia z dala od swoich rodaków może się nazwać patriotą. "Słodszy wyraz nad wszystko, wyraz miłości, któremu nie masz równego na ziemi, oprócz wyrazu - ojczyzna" - te słowa wypowiedziane przez Adama Mickiewicza odzwierciedlają jego miłość do ojczyzny.
Podsumowując - dzisiejszy patriotyzm znacznie różni się od tego, który wyznawali nasi przodkowie. Mimo tego powinniśmy starać się, by nasza dzisiejsza Polska była dobrze postrzegana. Małymi rzeczami można osiągnąć sukces.


Mam nadzieję, że pomogłam ;))
4 5 4