Ma to być wypracowanie dotyczące :zostań obrońcą praw człowieka.przygotuj wypowiedź,w której przekonasz słuchaczy że niewolnictwo jest zjawiskiem niegodnym ludzi .Proszę aby ktoś z was napisał najpóźniej do 17.09.09 plis pomocy

2

Odpowiedzi

2009-09-11T17:46:27+02:00
Ok ja spróbuję ci pomóc;))

Szanowni państwo!
miło ze postanowili państwo przybyć na ta konferencje. dzisiaj postaram się wypowiedzieć na temat niewolnictwa jako łamania podstawowych praw człowieka.
Z jednej strony wydaje się to oczywiste z drugiej jednak dla wielu ludzi wcale takie nie jest. postaram się więc przekonać właśnie tych ludzi ze jest to prawda oraz zachęcić innych by na oznaki niewolnictwa reagowali.
1 rzeczą jaką cze ba uczynić by wogule zachęcać do zaprzestania niewolnictwa jest wyjaśnię nie czym jest niewolnictwo; a jest to traktowanie drugiej osoby jak własności z która można zrobić wszystko i którą będzie zawsze wszystko dla nas robić.
jak widać robiąc z kogoś niewolnika odbieramy mu dwie podstawowe rzeczy: prawo do decydowania o sobie i prawo nie mniej zresztą ważne do godności. oczywiście można mówić ze tych rzeczy się nie odbiera komuś ale pomyślmy jeśli ktoś ma nam służyć a my możemy zrobić z nim wszystko czy nie odbieramy możliwości do decydowania o sobie? a czy jeżeli traktujemy go jak przedmiot nie odbieramy mu godności?? jak sami bysmy sie czuli będąc tak traktowani??.
mysle ze udowodniłem ze niewolnictwo jest niegodne dlatego apeluje nie zgadzajmy sie na nie i nie rubmy go.
1 5 1
2009-09-11T19:05:24+02:00
Napisze ci to w formie rozprawki.
W mojej pracy chciałbym postawić tezę w której zawrę fakty oraz czyny, które nie powinny mieć miejsca w historii człowieka, a mianowicie niewolnictwo. Chciałbym przekonać wszystkich czytających moją prace co do faktu, iż był to czyn niedopuszczalny oraz nad wyraz niegodziwy. Będę dążył do tego, według mnie, logicznymi argumentami.
Pierwszym argumentem, który chciałbym przedstawić na postawioną przeze mnie tezę są ogólnie rozpowszechnione w okresie rozwoju Ameryki poglądy rasistowskie ze względu na kolor skóry wobec murzynów. Murzyni byli wykorzystywani jako darmowa siła robocza właśnie w postaci niewolników. Byli wystawiani na targach, za swoją prace nie otrzymywali zapłaty, a to przez ich prace Ameryka wiedzie prym w rozwoju gospodarki oraz w odkryciach militarnych.
Z kolei przejdę do zagadnienia konsekwencji sukcesów militarnych Niemców podczas 2 wojny światowej podczas kampanii prowadzonej przeciw Polsce. Jednym z punktów polityki wyniszczenia narodu Polskiego było wywożenie Polaków na przymusowe roboty do Niemiec, gdzie ich praca nigdy nie była wynagradzana, a więc w pewnym sensie można to uznać za rodzaj niewolniczej pracy.
Reasumując moją pracę chciałbym powiedzieć, iż mam nadzieje że niewolnictwo nigdy nie wróci do kart historii, co zapenia każdemu Polakowi Konstytucja oraz każdemu innemu, wierze, moralność drugiego człowieka.