Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-11T17:09:39+02:00
Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: jakom rolę w życiu człowieka odgrywa historia? a co za tym idzie i drugie pytanie czy ja znać czy też zapomnieć? moim zdaniem historia odgrywa ogromną role w życiu człowieka, wiem jednak ze wiele os. nie zgadza się z moja teza i tym to właśnie chciałbym udowodnić ze się mylą.
Każdy zapewne słyszał zdanie ,,kto nie zna chistori jest skazany na jej powtórkę,, i to właśnie stwierdzenie będzie podstawa do mojego 1 argumentu pokazującego ze chistorie warto znać. Zastanówmy się bowiem przez parę chwil czy chcielibyśmy zyć w czasach chociażby hitlerowskich napadów na Polskę. czy chcieli byśmy paczyć na cierpienia nimi spowodowane na bul jaki dały? oczywistym chyba jest ze nie. ale jeśli ktoś nie będzie tej historii znal i o niej przypominał być może znajdzie sie ktos kto takich napadów znowu dokona w pewien sposób nieświadomy co to za sobą niesie. i być możne właśnie ten ktoś skrzywdzi ludzi którzy jak on tej historii nie znali, i skrzywdzi co niejednokrotnie bardziej boli i jego najbliższych.
jako swój drugi argument podam ze bez historii nie było by tego co mamy teraz, bez tego co człowiek wynalazł wcześniej nie było by tego co wynalazł teraz bo jeden wynalazek musi zostać stworzony by z jego pomocą stworzyć nowy.
jako 3 argument podam ze przecież historia to nie tylko to co działo się przed tysiącami czy setkami lat ale to co działo się niedawno więc ta historia na pewno ma na nas wpływ, często na nas jako naród czy jako świat ale jeszcze częściej na nasze własne życie bo historia to również to co zrobiliśmy 3 dni temu i jaki wybór wybraliśmy przed rokiem.
mam nadzieje ze udowodniłem/am wszystkim wątpiącym w to ze historia jest ważna i ze powinniśmy ją znać.


mam nadzieje ze pomogłam;)
21 4 21
Praca bardzo pomogła, ale na przyszłość radzę działać ze słownikiem ortograficznym.