Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T19:26:44+01:00
Ebenezer Scrooge był starym kawalerem, właścicielem kantory, kupcem. Mieszkał w Londynie. Dawniej wspólnik Marleya obecnie jego spadkobierca. Nie nawidził Świąt Bożego Narodzenia.
Trzeba przyznać, że był egoistą, pesymistą i materialistą, przez co stracił swoją narzeczoną - Bellę. Najważniejszą wartością w jego życiu były pieniądze.
Mężczyzna ten był bardzo chudy. Posiadał siwe włosy. Jego twarz była ponura, oczy zimne jak stal, nos spiczasty, a usta wąskie i sine.
Miał krzaczaste brwi i wiele zmarszczek. Ubierał się więcej niż skro,nie. Stary grzesznik miał wiele wad. Cechowały go oziębłość, skąpość, chwciwość i ostrość. Dał to do zrozumienia w rozmowie z Bobem Cratchitem- swym pracownikiem.Dusigrosz był zamknięty w sobie i wiecznie niezadowolony.
W stosunku do innych mieszkańców Londynu był gburowaty, nieuprzejmy i bezuczuciowy. Ludzie nie chcieli z nim przebywać i omijali go szerokim łukiem. Nie prosili równiez o jałmużnę.
Niezmiernie cieszę się, że przybyły Trzy Duchy. Dzięki nim Ebenezer poczuł, że pieniąze nie są tak ważne i poczuł chęć przemiany.
Proszę:)
2009-12-17T01:19:12+01:00
Daję linka do charakterystyki, na tej stronie znajduja sie odnosniki do innych charakterystyk tego bohatera, pozdrawiam

http://www.sciaga.pl/tekst/19887-20-opowiesc_wigilijna_charakterystyka_ebenezera_scrooge