Napisz tekst pt. "Niech żyją telenowele" lub "Precz z telenowelami".


P.S. Minimum 15 zdań, zadanie 2 gimnazjum, ale dobrze by było gdyby było napisane na poziomie początkowej pierwszej. Jest mi obojętne który to będzie tytuł, lecz zależy mi na argumentach.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-11T16:07:33+02:00
Zadajmy sobie pytanie: czym są telenowele i jaki jest ich główny cel? Otóż telenowele to wieloodcinkowe programy, seriale, których głównym wątkiem jest zazwyczaj zawiłe, skomplikowane życie jednego lub wielu bohaterów. Telenowela cechuje się zaskakującym zakończeniem każdego odcinka, tak by zachęcić widza do oglądania każdego, po nim następującego w celu zaspokojenia ciekawości – „cóż i tym razem się wydarzy”. Nie ma i prawdopodobnie nie będzie nigdy telenoweli, w której scenariuszu nie byłoby wątka miłości (najczęściej cielesnej), zdrady, przesadnej dramaturgii, intrygi, kwestii majątkowej. Słowem, są monotematyczne, a jedynie czym się różnią to doborem aktorów i czasami miejscem akcji.
Trzeba przyznać, że telenowele są płytkimi, nie posiadającymi żadnej wartości „tasiemcami”. Oglądając je tracimy cenny czas. Łatwo zatem policzyć, że skoro jeden odcinek trwa około trzydzieści minut, pięć dni w tygodniu i przez około dziesięć miesięcy to tym samym tracimy rocznie około 60 godzin naszego cennego życia! Niewątpliwie żadna z telenowel nie przedstawia prawdziwej rzeczywistości. Te tanie seriale nic nie mogą wnieść do prawdziwego życia, a już na pewno nic wartościowego. Mogą jedynie ogłupić ludzi, ale na szczęście nie wszystkich, a zatem tylko tych, którzy podatni są na takie manipulacje widzem.
Warto także zauważyć, że programem ideowym telenowel jest propagowanie ideałów. Najczęściej bohaterzy są „piękni i bogaci” lub do tego właśnie dążą. Widzowie, zwłaszcza młodzi, biorą sobie ich za autorytet, chcąc tym samym dorównać ideałom, co czasem kończy się z dziwnym a niekiedy niebezpiecznym skutkiem.
Reasumując, telenowele nie są przeznaczone dla ambitnego widza, doszukującego się przesłania i wartości, nie prowokują do stawiania pytań i przemyśleń, nie skłaniają do refleksji. Są bezsensownym „zjadaczem” czasu. Uważam tym samym, że należałoby zdjąć je z ekranów, a na ich miejscu powinien znaleźć się jakiś dobry film.
2 4 2
2009-09-11T16:37:02+02:00
Ja postaram się pomóc i napisać to na gim poziomie;))
ten tytuł to będzie;Precz z telenowelami


W dzisiejszych programach tv ogromnie dużo jest telenowel co mnie nie cieszy gdyż uważam ze telenowele nie powinny być puszczane w az tak dużej ilości. Postaram się przekonać innych do tego co powiedziałem.
argumentem za moim zdaniem ze telenowele ciągnące się przez kilka-kilka naście lat stają się nudne. zaczyna brakować w nim pomysłów, i zaczynają się one powtarzać. Inną rzecz to to ze w kilkutysięcznym odc takiej telenoweli akcja jest tak pokręcona ze nawet trudno czasami ja zrozumieć i połapać się kto jest tam kim. Najważniejszym arg. jest to ze zabierają czas na filmy z ciekawsza akcją i lepsza treścią.
tak wiec myślę ze przekonałem wszystkich by wraz ze mną mogli mówić Precz z telenowelami! i ze sa to naprawde zb. programy.
3 5 3