Odpowiedzi

2009-12-16T20:01:58+01:00
Polska przystąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku. po dziewięciu latach członkostwa zyskaliśmy wiele korzyści, ale tez ponieśliśmy pewne straty.
Korzyści jest bardzo dużo. Wiele zyskali rolnicy, którzy mogą korzystać z różnego rodzaju dopłat, dzięki czemu maja szansę ulepszyć swoje gospodarstwa i zrównać ich wydajność z gospodarstwami rolników z krajów bogatszych. Również uczniowie dzięki stypendiom z Unii Europejskiej mogą rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać wiedzę z różnych dziedzin nauki. Mają szansę również wyjeżdżać za granicę do szkół i korzystać z wymian międzynarodowych, co pozwala im "podszlifować" język. Po wejściu do Unii Europejskiej zostały otwarte granicę i Polacy mają szansę wyjeżdżać za granicę w celach zarobkowych. w Ciągu tych dziewięciu lat poprawił się stan dróg w naszym kraju, powstały kolejne odcinki autostrad, co znacznie ułatwia życie Polakom. Dzieci na wsiach mają szansę od najmłodszych lat spędzać czas z dziećmi i uczyć się w unijnych przedszkolach, które bardzo pomagają rodzicom i bardzo dobrze wpływają na rozwój dzieci. Jak wiadomo w Polsce ostatnimi czasy jest bardzo trudno o pracę, coraz więcej osób chce otwierać własne przedsiębiorstwa. I właśnie Unia Europejska dzięki programowi :"Dotacje na innowacje" pomaga młodym przedsiębiorcom ruszyć ze swoim interesem.
Jednak te wszystkie korzyści wiążą się również z pewnymi kosztami. Nie na wszystko Unia dajnie pieniądze. Część kosztów musimy sami ponieść. Tak więc rolnicy musieli włozyc sporo swojego wkładu, aby później korzystać z unijnych pieniędzy. w koszty można równiez włączyć rozpadające się rodziny, które nie przetrwały próby czasu, gdy jeden ze współmałżonków zmuszony był na wyjazd za granicę do pracy.
Jak widac przystąpienie do Unii Europejskiej wiąże się z kosztami i korzyściami, jednak tych drugich jest o wiele więcej.


ps mam nadzieję że ta pracę nie okaże się aż tak zła:) moim zdaniem powinnaś dopisac jeszcze jakies koszty bo mi obecnie nic nie przychodz do głowy:) pozdrawiam:)
6 2 6