Napisz jak rozumiesz słowa "Idziemy otworzyć drzwi dla wielu spośród tych, którzy są zamknięci w czterech ścianach i nie mają nadziei na przyszłość " ?
to ma być napisane w formie wypracowania na minimum 1 kartkę :D A5!


cześć ;)) jest mi to pilnie potrzebne na jutro ! :D przed chwila sobie przypomniałam . . . proszę pomóżcie ! ;**

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T20:56:12+01:00
Według mnie te słowa mają na ceku przekazanie nam, abyśmy zwracali więcej uwagi na ludzi, być może niepełnosprawnych, którzy często są pozostawieni samym sobą, bez żadnej pomocy i wsparcia i nadziei na lepsze jutro. Te słowa mają nas zachęcać do tego, żebyśmy przestali być obojętni na ludzkie cierpienie i w końcu wyciągnęli do innych pomocną dłoń, byli dla nich podporą w trudnych momentach ich życia.
17 3 17
2009-12-16T23:03:47+01:00
"Idziemy otworzyć drzwi dla wielu spośród tych, którzy są zamknięci w czterech ścianach i nie mają nadziei na przyszłość". Sa to dość wymowne słowa, mówią nam między innymi że żyjąc w obecnym świecie zapominamy o osobach które potrzebują nas, potrzebuja pomocy, gdyz sami nie radza sobie z trudami obecnego świata... Niepełnosprawni, s ą tymi potrzebującymi naszego ciepła i naszej pomocy. Sami "zamknieci w 4 scianach", utwierdzają sie w przekonaniu, że sa jedynie problemem dla obecnego społeczenstwa, bo, a to opóźniają odjazd autobusu, a to blokują schody, każa kierowcom dłużej czekać przed pasami... właśnie takie sytuacje budzą złość w ludziach, bo zdrowy czlowiek spieszy sie do pracy, do domu by zrobic obiad, ciagle brakuje mu czasu. Czlowiek ktorego nie spotkał podobny przypadek nigdy nie postawi sie w sytuacji osoby niepelnosprawnej, to powoduje ze tak duzo jest negatywnych zdarzen w naszym społeczenstwie. Właśnie takie zachowania musimy analizowac i wyciągać z nich pozytywne wnioski. Cytat ten pochodzi z ksiazki "razem na bieguny" Marka Kamińskiego. Autor w ksiażce pokazuje, że również niepełnosprawni potrafia zdobywac szczyty, sa tacy sami jak my- zwykli ludzie. Ksiazka ta daje wielka nadzieje ludziom którzy sa niepełnosprawni na lepsza przyszłość, na lepsze jutro.Wybierz coś z tego ;) lałem wodę :P
13 3 13