Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-16T22:54:38+01:00
W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej rezygnują z rodziny na rzecz kariery zawodowej. Ciągły bieg za pieniędzmi i za zaspokojeniem swoich ambicji zawodowych, jest zjawiskiem, które nikogo już nie dziwi.

Jednak czy pieniądze gwarantują szczęśliwe życie? Na te pytanie postaram się odpowiedzieć w mojej pracy.
Często zdarza się, że ludzie, aby osiągnąć odpowiedni status materialny i zawodowy muszą zrezygnować ze spędzania czasu ze swoją rodziną. Godzinami pracują i nie mają wolnej chwili na domowe problemy. Praca często jest powodem stresu, a przepracowanie może doprowadzić do różnego rodzaju chorób. Czy to jest szczęście?

Z drugiej strony życie bez pieniędzy jest bardzo trudne. Zaspokojenie potrzeb swoich i rodziny jest w pewnym sensie częścią szczęścia. Życie w dostatku jest przyjemne, a choroby nawiedzają zarówno bogatych, jak i biednych. Zdrowia nie da się kupić. To prawda, ale jeżeli jesteśmy chorzy, kupienie lekarstw wiąże się z wcale niemałymi wydatkami. A więc pieniądze są potrzebne i mogą decydować nawet o naszym zdrowiu, bo przecież nie każdego chorego stać na drogie operacje, które często są gwarancją normalnego życia. Oprócz tego jeżeli ma się pieniądze, można zregenerować swoje zdrowie poprzez czynny wypoczynek, który niestety również wiąże się z potrzebą wydania odpowiedniej ilości środków.
Zdarzają się przypadki że ludzie, którzy dorobili się wielkiego majątku, czują się z tym źle. Często spotykają się z różnego rodzaju interesownością. Mężczyźni obawiają się, że kobieta kocha jego portfel, a nie osobę i odwrotnie.
Pieniądze mogą prowadzić, więc do samotności i chciwości. Przykładem tego może być postać Scrooga z „Opowieści Wigilijnej”. On jednak zmienił się, a jego majątek pomógł innym. Świadczy to o tym, że pieniądze trzeba umiejętnie wykorzystywać. Wtedy nie grożą nam problemy tego typu.

Podsumowując nie mogę stwierdzić, że pieniądze nie dają szczęścia. Wprost przeciwnie, są one czynnikiem, który w dużym stopniu je gwarantuje. Daleka jestem bowiem od stwierdzenia, iż ludzi bogaci to ludzie nieszczęśliwi i źli, a biedni to ludzie szczęśliwi i dobrzy.

2009-12-16T23:38:53+01:00
Czy pieniądze dają szczęście człowiekowi
Czy pieniądze dają szczęście człowiekowi? Na to pytanie próbowano odpowiedzieć wielokrotnie, nie raz spotykało się z odpowiedzią twierdzącą a nie raz z przeciwną. Kto w tym sporze okazał się prawdomówcą a kto pospolitym kłamcą? Mówi się że człowiek inteligentny wie co mówi, a człowiek głupi mówi co wie. Jakim ty jesteś człowiekiem? Po której opowiesz się stronie,? No cóż, to zależy już tylko od ciebie. Ale za nim wgłębisz się w refleksie i postanowisz podjąć swój wybór, przeczytaj co mam wam do powiedzenie. Kto wie? Może to ci pomoże we wyborze.
Ja uważam że pieniądze dają szczęście człowiekowi, jestem tego pewien na, na tak pospolity „Bank”. Ponieważ Sprawiają mu radość i poczucie wolności. Dzięki nim może być panem świata, zawsze dostaje to co chce. Niezależnie od ceny. Na przykład wyobraźmy sobie sytuację wycieńczonego z głodu człowieka, który nie ma wystarczająco pieniędzy na kromkę chleba nie mówiąc już o ubraniach. Taki człowiek czuje się nieszczęśliwy, jest odrzucony przez społeczność. Nie ma gdzie mieszkać, jest skazany na wieczną nędze lub co gorsza na śmierć. A teraz pomyślcie o takich bogatych osobowościach jak Cristiano Ronaldo lub Ronaldinho. Mają wystarczająco pieniędzy by wyżywić rodzinę, by zaspokoić wszelkie zachcianki. Są kochani przez publikę, dla nie jednego młodzieńca są wzorem do naśladowania. Ich życie jest proste, nie muszą martwić się o przyszłość swoją i dzieci. Mają pewność że nie zginą z wycieńczenia jak ten biedak.
Warto również zauważyć, że pieniądze to nie tylko radość dla osob których je mają, ale także szansa dla tych którzy ich nie posiadają. Już tłumaczę o co chodzi. Postawmy się znowu w sytuacji bogacza. Dzięki tym pieniądzom może tworzyć dobro, potrafi organizować np. koncerty charytatywne. Dzięki którym plebs może dostać pożywienia i środki do życia. Dzięki jego gotówce, szpitale mogą leczyć dzieci chorych np. na białaczkę. A jak wiemy sprzęt jak i leki są bardzo drogie. Dzięki takiemu prostemu gestowi jakim jest dofinansowanie, szczęście uśmiecha się do nie jednej biednej osoby. A nie można pominąć także o satysfakcji jak i radości płynącej z możliwości czynienia dobra i pomagania poczesującym.
Czy można nie wierzyć w słuszność twierdzenia: „ Pieniądze dają szczęście człowiekowi ”? Uważam, że przedstawione argumenty nie dają ku temu podstaw. Dzięki pieniądzom możemy tworzyć dobro, sprawiać radość innym jak i samemu sobie. Gotówka stabilizuje nasze życie, sprawia że staje się proste, pozbawione problemów.


Z poważaniem Adrian
8 4 8