Wybierz jeden z podanych niżej greckich aforyzmów (sentencji, powiedzeń, złotych myśli) i odnieś się do prawdy o życiu, która została w nim zawarta, czyli wyraź swoje zdanie. Najpierw sformułuj własną opinię, a następnie dobierz argumenty, które ją uzasadnią. Zacznij od najważniejszego: (na 13 zdań), (nie z Wikipedii)

Nie ma nic lepszego od milczenia.
Z rodzicami można wygrać tylko cierpliwością.
To okropne rzucać słowa na wiatr.

3

Odpowiedzi

2009-12-26T11:23:08+01:00
3 czasami mozemy powiedziec cos wogole bez sensu lub nie na temat musimy zachowywac sie odpowiedzialnie i myslec oczym mowimy ,ponieaz slowami mozemy urazic osoby najblizsze.
tyle przychodzi mi do glowy
12 3 12
  • Użytkownik Zadane
2009-12-26T11:33:19+01:00
To okropne rzucac słowa na wiatr....
według mnie nie powinnismy obiecywac rzeczy ktorych nie bedziemy potem umieli spełnic. Jest to bardzo niegrzeczne z naszej strony. osoba ktorej cos obiecujemy zwykle nastawia sie pozytywnie i uwaza ze jesli powiemy ze tak zrobimy czy tak postapiny bedzie uwazac ze nie zmienimy zdania. kiedy wiec postapimy inaczej taka osoba poczuje sie urazona czy oszukana. w takich sytuacjach moze nie poprosic nas nastepnym razem o pomoc, moze poczuc sie przez nas oszukana. Bedzie uwazac nas za osobe nie godna zaufania.
21 4 21
2009-12-26T14:15:27+01:00
Z rodzicami
można wygrać tylko cierpliwością.
Oni zawsze wiedzą lepiej, a my jesteśmy często w błędzie.
Nawet jeżeli jesteśmy czegoś pewni ,czegoś złego oni nam to wybiją z głowy bo choć się o nas martwią nie zawsze robią to w odpowiedniej chwili nawet gdy to jest potrzebne .
Gdy się z nimi kłócimy nie chcemy ich ranić.
Próbujemy im coś wytłumaczyć.
Nie powiedzieć niczego co mogło by ich zaboleć.
Nie skrzywdzić.
Lecz często to robimy.
Wiele młodych ludzi zdało sobie sprawe z tego ze teraz
mogą tylko "wygrać milczeniem"
Który przynieis elepsze rezultaty.

Mam nadzieje że pomogłam ;d
61 4 61