Odpowiedzi

2009-12-17T15:01:56+01:00
Siarka-Ze względu na niski punkt zapłonu, siarka stosowana jest do wyrobu czarnego prochu i ogni sztucznych. W medycynie stosowana jest siarka koloidalna przy chorobach skórnych. Służy również jako środek do zwalczania pasożytów roślinnych. Niewielkie ilości tego pierwiastka używa się do produkcji leków, pestycydów, zapałek, papieru oraz specjalnego betonu, zwanego betonem
siarkowym.

Granit- Przybiera różne barwy, takie jak szara, białoróżowa, zielona, czerwona, czarny i inne. Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania oraz walory estetyczne jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny.

Glina- Od zarania dziejów stanowi podstawowy surowiec do wyrobu ceramiki. Do ręcznego formowania wyrobów ceramicznych używane są wysokoplastyczne i plastyczne gliny biało oraz barwnie wypalające się, znane na świecie pod nazwą "ball clay". Dzisiaj stanowią one cenny surowiec do produkcji ceramiki sanitarnej i płytek ceramicznych.

Wapń- Metaliczny wapń ma ograniczone zastosowanie jako środek zabezpieczający przed utlenieniem, np. przy produkcji miedzi, stali i niklu, z których usuwa jednocześnie siarkę. Służy też do oczyszczania i osuszania ropy, benzyny, alkoholi, gazów szlachetnych i in. Używany jest także do redukcji tlenków uranu, toru, metali ziem rzadkich i in. do postaci metalicznej.
9 4 9
2009-12-17T15:04:18+01:00
Siarki używa się do produkcji zapałek.
Granit zmniejsza przyczepność kół na torze wyścigowym i przedstawienie staje się bardziej widowiskowe.
Gliny używa się do produkcji cegieł i dachówek.
Wapień jest wykorzystywany w przemyśle budowlanym.

To wszystko :D
6 2 6
2009-12-17T15:07:19+01:00
-z siarki otrzymujemy czarny, proch, zimne ognie, zapałki jest również stosowana jako siarka koloidowa .
-z granitu otrzymujemy kamienie które są stosowasne w budownictwie i przbierają różne barwy
-z gliny otrzymujemy ceramiczne naczynia
- z wapnia otrzymujemy w niewielkich ilościach tabletki które wzmacniają odporność,a w większych ilościach służy jako utleniuacz
3 5 3