Odpowiedzi

2009-09-12T17:11:32+02:00
2. Czy potrafię myśleć pozytywnie nawet w trudnych sytuacjach?

Moja odpowiedź brzmi "tak". Uważam, że zawsze trzeba być optymistą i nigdy nie można się poddawać, bez wzgledu na to jaka jest sytuacja, lub jak potoczy się nasz los. Gdy się załamiemy to trudno nam będzie cokolwiek zdziałać, jednakże gdy popatrzymy na świat przez różowe okulary będziemy mieli nadzieję, a nadzieja jest wielką bronią, bowiem ona daje nam siłę do walczenia z przeciwnościami losu.
Cóż zrobimy, gdy się załamiemy? Prawdę mówiąc, nie wiele. Usiądziemy, pomyślimy "ale ja jestem biedny" i będziemy stać w miejscu. Zamiast rozwiązać problem, będziemy się użalać nad sobą. To nie jest dobre wyjście. W przyszłości napotkamy się na wiele trudności, gdy się poddamy, może się to dla nas źle skończyć, toteż już od małego trzeba sobie wyrobić przekonanie, co do własnego zdania i siłę do bronienia swego.

Ma być piątka! :D
2009-09-12T18:34:03+02:00
Życie jest o wiele piękniejsze, kiedy potrafimy cieszyć się z drobiazgów. Wielu ludzi zapomina o tym, większość z nich to osoby przygnębione i zajęte jedynym wyznaczonym celem w swoim życiu, nie dostrzegają barw życia i tego, że stają się aspołeczni. Dlatego ja potrafię się z nich cieszyć.
Każda chwila w życiu jest ważna. Wyobraźmy sobie, że nie ma koło nas nikogo, jesteśmy sami... żadnego uśmiechu, ani dobrego słowa. Przykro? Nagle dzwoni telefon "wypadniemy gdzieś razem?" i już cały świat pięknieje. Trzeba aktywnie wykorzystać cenne sekundy życia, by nie mieć czasu na myślenie o tym co nie wyszło, tylko cieszyć się tym co dobre cały czas. Nawet słońce rano, gdy wstajesz daje ci energię na nowy lepszy dzień.
Apeluję też do ludzi, którzy giną w szarym tłumie monotonii. Obudźcie się, bo na prawdę warto żyć choćby dla promyczka słońca. Kiedyś może wam go zabraknąć... Pomyślcie o tym.