1.Napisz czy chciałbyś aby w Polsce zamieniono złotówke na euro.uzasadnij odpowiedź.
2.wyroby regionalne i tradycyjne są uznawane w UE za element dziedzictwa kulturowego wsi. Przykładem mogą być niektóre francuskie sery. Wymień produkty regionalne charakterystyczne tylko dla naszego kraju.
3. 11września 2001r. terroryści zaatakowali Stany Zjednoczone Ameryki.Zgineło wtedy wielu niewinnych ludzi.
a) Korzystając z dostępnych źródeł wypisz polityczne społeczne i gospodarcze skutki tego wydarzenia.
b) Napisz czy istnieje jakiekolwiek usprawiedliwienie dla ataków terrorystycznych.Uzasadnij swoją odpowiedź.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-12T19:03:34+02:00
1. Jestem za wprowadzeniem Euro w Polsce, daje to polakom perspektywę zarobku takiego jak w całej Unii Europejskiej oraz zmianę cen produktów na rynku. Za poza tym możliwe, że więcej ludzi pozostanie w kraju zamiast wyjeżdżać w poszukiwaniu zarobków za granicę.
2. W Polsce posiadamy wiele produktów charakterystycznych dla danego regionu np. tradycyjne wyroby mięsne czy też ciasta, oprócz tego w całej Europie znani są z wykonywania bacówek Polscy górale, w Szwecji i Norwegii ustawiają się do nich wręcz kolejki aby profesjonalni górale zrobili im dom w stylu bacówki.
3.
a)
- Śmierć tysięcy niewinnych ludzi;
- Spadek wzrostu gospodarczego;
- Wypowiedzenie wojny terrorystą;
- Wzrost strachu wśród ludzi mieszkających w danym kraju;
- Ograniczenia w kontaktach z innymi krajami;
b)
Według mnie takiego zachowania nie można usprawiedliwiać ! Atak na tysiące niewinnych ludzi jest czynem karygodnym i powinien być surowo karany. Nie ma po prostu sytuacji usprawiedliwiającej taki czyn chyba, że jest to agresja i ciągłe ataki na kraj... lecz nawet w takich sytuacjach powinno to odbyć się pokojowo a nie poprzez atak na niewinnych ludzi.
1 5 1
2009-09-12T19:06:38+02:00
Nie chciałabym aby zmieniono w Polsce złotówkę na euro, Moim zdaniem po co to komu? Przez tyle czasu są w Polce złotówki więc nie potrzebna jest ta zmiana. Żyje się Polakom jak żyje ale ważne jest że mamy z czego żyć, zarabiamy pieniądze.