Napisz reportaż na temat sposobów spędzania wolnego czasu przez twoich rówieśników (kl.3 gim.) Pamiętaj o nadaniu tytułu, śródtytułach (najlepiej3). Zawrzyj w pracy swoją opinię na ten temat. Twoja praca powinna mieć więcej niż 25 linijek tekstu A4 (cała 1 strona). Praca potrzebna na poniedziałek, liczę na waszą pomoc. Podpowiedzcie kilka tematów, tytułów i podtytułów, jakich zdań mogę użyć. To mój pierwszy reportaż POMOCY!!!

2

Odpowiedzi

2009-09-12T19:40:31+02:00
FORMY ROZRYWKI MŁODYCH LUDZI
KOMÓRKA, KOMPUTER CZY TV??
możesz napisac tak: Przeprowadziłam rozmowy z uczniami 3kl. ich podstawowa forma rozrywki to granie na komputerze, oglądaanie tv i słuchanie mp3. Mówią że w ten sposób radza sobie najlepiej ze stresem i różnymi kłopotami w zyciu.

A MOŻE CZYTANIE KSIĄŻEK?
w rozmowie padło również pytanie o książki. czy czytaja. odpowiedzi były różne np. że czytaja książki jezeli to lektura albo że nie czytaja bo sa streszczenia wiec to tylko marnowanie czasu. Zdecydowanie nie zgadzam się z tym co mówia na temat ksiązek.
A CO ZE SPORTAMI?????
spytałam równiez czy graja w siatke lub kosza. powiedzieli że nie ma na to czsu jak jest czas wolny bo granie na kompie jest lepsze i nie trzeba sie męczyć. Uważaja że w szkole wystarczająco się nameczą.
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-12T21:16:18+02:00
SPOSOBY SPĘD. Wolnego CZASU Gimnazjalistów.

jak gimnazjaliści spędzają wolny czas? co robią gdy zdarza im sie go mieć? i czy użytkują go w dobry sposób? na te pytania postaram sie odpowiedzieć oczami gimnazjalisty.

SPOTKANIA,IMPREZY, WYJŚCIA,
często młodzież spotyka się po szkole wychodząc na miasto. jedna z moich koleżanek opowiada; mamy zgraną paczkę z kutrom jak chcemy sie spotkać umawiamy sie w szkole albo zwołujemy przez telefon a później wychodzimy gdzieś sie przejść czy też jedziemy do kina lub chodzimy po sklepach.
oczywiście zdarzają sie też spotkania w domu bardziej by pogadać a wieczorami często choć raczej w weekendy wychodzimy na imprezy.

TV KOMPUTER MUZYKA
a co z sprzętami elektronicznymi jak często z nich korzystają gimnazjaliści? u dziewczyn przeważa oglądanie tv głownie seriali i słuchanie ulubionej muzyki. a chłopcy nie wyobrażają sobie zycia bez internetu. jeden z moich kolegów zapytany o to opowiada: ,, odrazu po szkole siadam na kompa, gg nk i oczywiście gry! bez tego nie ma dnia siedzie na kompie kilka godzin dziennie.,,

SPORT
a gdzie w tym wszystkim miejsce na sport? czy gimnazjaliści go uprawiają? w tej spr. w śrud znajomych zrobiłam małą sąde i jakie są wyniki? 55-60% z wszystkich zapytanych wogule nie uprawia sportu. a co z resztą? no cóż chłopcom zdarza sie spotykać na piłce nożnej czy koszu a dziewczyny one najczęściej pływają lub spacerują a jeśli wykonują ćwiczenia robią to dla wyrobienia sobie sylwetki. co najciekawsze tylko 3 zapytane prze zemnie os. zadeklarowały ze uprawiają sport regularnie.

tak więc pokazałam już jak 3 klasiśi w gim spędzają wolny czas. ale czy robią to pożytecznie? to kwestia gustu widać ze mają w nim duzo rozrywek i kontaktów z innymi co jest dobrą zecza. jednocześnie jednak w tym wszystkim zamało jest miejsca na uprawianie sportu.


mam nadzieje ze pomogłam;))

11 3 11