Odpowiedzi

2009-12-17T17:53:50+01:00
Ikar to jeden z głównych bohaterów mitu pt. "Dedal i Ikar". Był synem drugiego z bohaterów - Dedala.
Ikar był młody, silny i bardzo dobrze zbudowany. Podołał wysiłkowi lotu na skrzydłach, lecz przez swoją nieuwagę nie zakończył go tak, jak powinien.
Ikar odznaczał się wielką odwagą. Pokazał to wtedy, gdy odważył się polecieć wyżej mimo zakazów ojca. Był także bardzo lekkomyślny. Niewiele myśląc, zrobił to, co przyszło mu do głowy. Nie zastanawiał się, nie rozważał, czy mu się to opłaci, czy nie.
Bez przerwy pogrążony w swoich marzeniach, mało myślał o skutkach swojej nieuwagi. Ikar nade wszystko dążył do swojego wytyczone go celu, chciała przeżyć przygodę, coś, czego nikt jeszcze nie dokonał. Wprawdzie udało mu się to, ale ze skutkiem tragicznym - poniósł śmierć.
Uważam, że Ikar jest postacią, od której nie powinniśmy brać przykładu. Jednak jednego nas może nauczyć, a mianowicie tego , żeby brać z życia jak najwięcej i mieć jakieś cele, ale nie dążyć do nich po trupach, bo wtedy możemy skończyć jak on. Gdyby nie jego lekkomyślność na pewno doleciałby cały i zdrowy, ale nie przeżyłby wspaniałej przygody.
47 4 47
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T17:55:59+01:00
Dedal to Ateńczyk,żyjącym na obczyźnie. budował i rzeźbił. Na dworze dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony.Wynalazł mnóstwo pożytecznych rzeczy,np.świder.Był też bardzo rozważny.Wszystko,co robił,było przemyślane do samego końca.Nigdy nikomu nie ryzykował.Bochater bardzo tęsknił za rodzinnymi Atenami, dlatego wymyślił nizwykły sposób ucieczki.Z ptasich piór sklejonych woskiem,sporządził olbrzymie skrzydłą dla siebie i syna.
Był typowym przykładem realisty.Jego cechy to:
-pomysłowość,
-rozsądek,
-pracowitość,
-inteligencja,
-dobroć
47 1 47
fajne spróbuje dom znać jak złe jutro !!!! i dam
ale świder nie piszcie tylko śiekiera,piła,poźomica i wiele innych