Odpowiedzi

2009-09-12T21:30:31+02:00
Aby w wierze podobać się Bogu należy przestrzegać przykazań Bożych oraz Kościelnych. Należy się modlić rano i wieczorem, uczęszczać na msze święte, co najmniej raz w tygodniu przyjmować komunię świętą, spowiadać się. I być na podobieńswo Jezusa np, pomagać innym, nie bluźnić. Przestrzegać postów ścisłych, obchodzić święta. Na codzień starać się żyć w zgodzie ze wszystkimi, nie wyrządzać nikomu krzywdy,nie oszukiwać dla własnych korzyści, dawać radość innym poprzez miłe gesty, dobre słowo, zaoferowanie pomocy np, w odrobieniu lekcji, pomocy osobą starszym
3 4 3
2009-09-12T21:35:56+02:00
Należy:
-Przestrzegać Przykazań Bożych (zarówno tych X jak i przykazania miłości, a także Przykazań Kościelnych - zachowywać posty w wyznaczone dni, w wyznaczone dni świąteczne i niedziele uczestniczyć we Mszy Św.)
- Dostępować Sakramentów Świętych - spowiadać się (starać się nie żyć w grzechu, wypełniać warunki dobrej spowiedzi), uczęszczać do Komunii (najczęściej jak to tylko możliwe a nie tylko to minimum - na Wielkanoc) , przyjąć Bierzmowanie.
-Pomagać bliźnim.
-pamiętać o modlitwie wieczornej jak i porannej
-starać się poprawić wszystkie nasze złe uczynki