Prosze o STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE KSIAZKI "CZARNOKSIEZNIK Z ARCHIPELAGU"

PROSZE NIE WYSYLAC MI LINKOW DO STRESZCZEN NA INTERNECIE, PONIEWAZ NIE SA ONE BARDZO KROTKIE.

DAJE AZ 250 PKT.

STRESZCZENIE KROTKIE TYPU 10 - 15 ZDAN ZGLASZAM JAKO SPAM.
PROSZE O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T18:41:51+01:00
Opisane zostały w niej losy młodzieńca, Geda-Krogulca, który odkrywa swój niezwykły talent magiczny, będący przyczyną jego chwały, lecz także przysparzający mu cierpienia. Dzięki swym zdolnościom odpiera najazd wrogiego ludu Kargidów na rodzinną wioskę na wyspie Gont, a następnie, gdy pobiera nauki u mistrza Ogiona Milczącego, kierując się pychą wyzwala zło-Cień z krainy umarłych. Jego dalsze losy- nauka na wyspie Roke, gdzie trafia w poszukiwaniu sławy, wędrówka bez kresu po morzach i wyspach Archipelagu, a nawet swoiste magiczne pojedynki ze smokami, stanowić będą jedynie konsekwencje ówczesnego przywołania. Bo Cień staje się przekleństwem Geda, zmuszając go wpierw do ucieczki, zaś ostatecznie do stawienia czoła przeciwnikowi. Młodzieniec, wyruszając w poszukiwanie Zła, przyjmuje konsekwencje własnych czynów, dojrzewa, pojmuje, że Cień, pozbawiony imienia, stanowi część jego samego, że nie można zamknąć oczu na mroczną stronę własnej osobowości.
Całą powieść podzielić można na dwie części- jedna z nich opowiada o konsekwencjach, płynących z ulegania własnej słabości, w drugiej przedstawiony został punkt zwrotny w życiu Geda, jego walka, zakończona "pojedynkiem" z Gebbethem. Szczególny styl Ursuli Le Guin, język wyzbyty patosu, czyni tę opowieść przejmującą, chroni od przemienienia się w typową opowiastkę z morałem.
Ged odpływa z Roke po ukończeniu nauk, świadom, iż Cień, który przyzwał powtórnie, powodując się pychą i który zabił Arcymaga, będzie go tropił na wszystkich szlakach Ziemiomorza. Szukając schronienia poprzestaje na skromnym bytowaniu w niewielkiej wiosce- Low Torning.Jednakże we śnie ukazał mu się Gebbeth, w skutek czego Krogulec odpływa stamtąd i, pokonawszy smoka, zagrażającego wiosce, udaje się przed siebie. W swej ucieczce trafia na Dwór Terrenon, siedlisko zła, skąd umyka pod postacią ptaka. Wycieńczony, znajduje schronienie w chacie dawnego mistrza, Ogiona. Pojawia się refleksja, czy dokonany wybór- sława przedłożona nad spokój i mądrość- był słuszny. Ogion uświadamia Geda, iż tylko stawiając czoła Złu może je pokonać, tak więc młodzieniec wyrusza w pościg. Role się odwracają- Gebbeth ucieka, a młody Czarnoksiężnik ściga go przez całe Ziemiomorze. Po drodze przystaje na wyspie, zamieszkiwanej przez dwojga ludzi, brata i siostrę. Kobieta ofiarowuje mu połówkę pierścienia, którego historia będzie tematem kolejnej książki (Grobowce Atuanu). Do ostatecznego spotkania z Gebbethem dochodzi na Morzu Otwartym, daleko poza ostatnią ludzką osadą.Ged przyjmując w siebie Zło, nazywając je własnym imieniem, staje się wolny.
Prosze o naj
182 3 182