Odpowiedzi

2009-12-17T17:59:49+01:00
Kapłan jest darem Boga z racji tego, kim jest przez Boga uczyniony w święceniach i w co jest przez Boga wyposażony, aby mógł być szafarzem sakramentów, głosicielem słowa i pasterzem. Ale kapłan powinien też sam stać się darem dla Kościoła. Święcenia powinien uczynić aktem całkowitego oddania siebie w służbie ludu Bożego. Powinien oddać się do dyspozycji Kościoła, powinien oddać Kościołowi wszystkie swoje talenty i uzdolnienia. Cały swój czas do końca dni życia. Ten osobisty dar i wkład ma swoje znaczenie, duże znaczenie. Staje się wyraźnie zauważalny w kapłańskiej i pasterskiej posłudze.

Spotykając się z ludźmi w parafiach naszej diecezji, widzę jakim dobrem jest dla nich kapłan. Ludzie mówią Biskupowi z radością o swoim proboszczu, o swoich kapłanach. Są dla nich pełni uznania, szacunku i wdzięczności. A jeśli jest gdzieś wyjątek, to tym boleśniej, wspólnie jest on przeżywany, najczęściej w wymownym milczeniu.
2009-12-17T18:03:22+01:00
Pomogę ci chętnie

dla mnie kapłan powinien być osobą która umni utrzymać tajemnice jaką się mu powierzy. Powinien być też miły ale też uczciwy i uczynny, oraz bardzo pracowity oraz by był taką osobą z którą można porozmawiać wręcz o wszystkim. Powinien te pomaga każdemu kto potrzebuje pomocy z Parafi ale też z poza niej.

Prosze o najlepszą odpowiedź jeżeli jeszcze czgoś będziesz potrzebował mów
2009-12-17T18:04:38+01:00
Moim zdaniem kapłan powinien przede wszystkim starać się szczególnie o przestrzeganie Przykazań Bożych. Powinien być również starać się nawracać i umacniać w wierze innych ludzi. Swą ciężką pracę powinien wykonywać z potrzeby serca. Musi pomagać wiernym w ich duchowych problemach, gdy go o to poproszą.