Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Anne
  • Rozwiązujący
2009-12-17T19:31:48+01:00
Mój ulubiony film, Zmierzch.
Reżyseria: Catherine Hardwicke
Obsada:
Edward Cullen : Robert Pattinson
Bella Swan: Kristin Stewart
Zmierzch jest filmem opartym na powieści amerykańskiej pisarki, Stephanie Meyer. Opowiada on historię siedemnastoletniej dziewczyny,Belli Swan, która, po ponownym ślubie matki przeprowadza się do ojca. W wiecznie deszczowym Forks, nie widzi nic, co mogłoby ją zainteresować. Lecz już po pierwszym dniu w szkole zmienia zdanie. Poznaje bowiem przystojnego chłopaka, Edwarda Cullena. Jego tajemniczy charakter i niesamowity wygląd przyciąga uwagę dziewczyny.. Wkrótce jednak, odkrywa, że nie jest on zwykłym nastolatkiem. Wiedza ta może ją kosztować życie...
Film przedstawia historię zakazanego romansu z wątkiem horroru. Został nagrodzony wieloma nagrodami, m. in. Za najlepszy soundtrack. Jest uważany za nr 1 wśród filmów dla nastolatków.


Zadanie 2.
Temat zakłada, że w dzisiejszych czasach nie łatwo jest być dorastającym nastolatkiem. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Wiele fimów, utworów muzycznych, czy też książek, przedstawia trudne życie młodego człowieka. W czym więc leży problem? Dlaczego młodzież ma dziś trudniej, niż na przykład dziesięć, dwadzieścia lat temu? Dlaczego, pomimo rozwoju cywilizacji, wielu młodych ludzi musi martwić się o swoje zdrowie, o środki do życia, czy pieniądze?
Nieraz widzimy w telewizji jak "dzieci", bo człowieka, który ma 13, 14 lat nie można nazwać dorosłym, głodują, lub kradną z braku pieniędzy. Rodzice nie zarabiają wystarczjąco dużo, lub nie potrafią dobrze ich wychować.
Ale są jeszcze dzieci, które nie mają problemów z pieniędzmi. Ich życie, wbrew pozorom, również jest trudne. Taki np bogaty chłopak, łatwo może poaść w jakiś naług, bądź wkroczyć w nieodpowiednie toważystwo. Mozna stwierdzić " Może, ale nie musi". Są jednak sytuacje, na które nie ma wpływu.Najczęściej, rodzice takiego dziecka ciężko pracują, i samo musi się wychowywać. Żadko spędza czas z całą rodziną, przez co przestaje ją cenić. Brakuje mu relacji Ojciec-syn. To bardzo silnie wpływa na psychikę młodego człowieka.
Wszelkiego rodzaju kryzysy rodzinne, bądź finansowe, jeszcze bardziej utrudniają spokojne dorastanie. "A co jeśli tato straci pracę? Z czego będziemy żyć?" To przykład problemu, który nie powinien dotyczyć dziecka. A jednak często tak właśnie jest.
Dlatego, każdy młody człowiek, już dziś powinien dbać o swoją przyszłość. Ucząc się, starać się ułatwić sobie start w dorosłe życie. Bo w dzisiejszych czasach, życie nastolatka nie jest proste.


19 3 19