U W A G A ! ! !

Hej :)
Pomóżcie mi z pytaniami z religii....

1. Czy możesz powiedzieć o sobie, że przyniesione przez Jezusa zbawcze orędzie jest dla ciebie ważne, że starasz się je zrozumieć wprowadzać w swoje życie?

2. Zastanów się nad tym, w jaki sposób - pracując nad sobą - możesz spowodować zwielokrotnienie w twoim otoczeniu owoców Dobrej Nowiny?


I jeszcze komentarz na niedzielną ewangelię.... Pisany samodzielnie.. nie z NETU!!!

i te pytania mają być długawe... Tak jak i komentarz...

Za najlepszą dajęę NAJ ;***

Czekam z niecierpliwością ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-17T18:45:30+01:00
Ewangelia z 13.12 :
Po uprzednim skarceniu przez Jana Chrzciciela tłumów zebranych na słuchaniu jego nauk, pytają się go co mają czynić.
On mówi, aby po prostu zrezygnowali z tego co im zbywa: "Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni.", a do celników kierował nakaz by nie dorabiali się na nieszczęściu innych pobierając więcej pieniędzy, niż mieli to wyznaczone: "Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni."
Nie prosił o wiele...
Ludzie zaczęli się zastanawiać, czy może on jest wyczekiwanym Mesjasze. On zaprzeczył ich domysłom, wypowiadając znane chyba większości słowa: "Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem..." zapowiadając tym przyjście Jezusa Chrystusa.
Czytanie to nawiązuje do trwającego właśnie adwentu, czyli wyczekiwania przyjścia Zbawiciela... Jest też w nim zapowiedź przyjścia Zbawiciela przez Jana Chrzciciela i to ubogaca nas w wiarę. To niezwykle ważne czytanie i warto go uważnie słuchać ;)

1. Tak, myślę, że przyniesione przez Jezusa zbawcze orędzie jest dla mnie ważne,i staram się je zrozumieć wprowadzać w swoje życie. Robię to poprzez rozmowę na religi o Bogu, modlitwe, dawanie przykładu, że chodze w niedziele na msze św. Przyjmuje komunie świętą i chodzę do spowiedzi .;)

2. Mogę dawać dobry przykład innym i pomagać Kościołowi, dawać dary dla biednych, pomagać w wolontariacie. ;)

mam nadzieje, że wystarczy ;)))
mam nadzieje, że pomogłam ;)) ;*
1 5 1