Odpowiedzi

2009-12-17T18:27:55+01:00
Świat:
1.Kopenhaga pełznie w stronę klęski
Ponad setka przywódców z całego świata zaczyna zlatywać się do Kopenhagi, by wziąć udział w ostatnich godzinach obrad ONZ-owskiego szczytu klimatycznego. Już tylko oni mogą uratować porozumienie jakąkolwiek mocną deklarację w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych i pomocy finansowej.
Po siedmiu dniach negocjacji ekspertów i ministrów okazało się, że rozmowy tkwią w martwym punkcie. I już zaczęła się zabawa we wskazywanie winnych, co przy tego typu okazjach jest nieuchronną oznaką porażki.
W nocy z środy na czwartek delegacjom rządowym nie udało się nawet dogadać w sprawie dalszego trybu procedowania! Duńczycy (gospodarze szczytu) zaproponowali, żeby negocjacje podzielić na kilka "grup". (To dałoby szansę, żeby przynajmniej cokolwiek uratować: przykładowo, jest cień szansy na porozumienie w sprawie pieniędzy dla państw najuboższych). Jednak tej propozycji sprzeciwiły się Chiny i kilkadziesiąt państw z grupy G77 (kraje rozwijające się i biedne), które chcą dyskutować o wszystkim na raz.

2.Wojsko zabiło groźnego narkotykowego barona w Meksyku
Jeden z najbardziej poszukiwanych przez meksykańskie władze baron narkotykowy zginął w środę w walkach z wojskiem - poinformowała meksykańska telewizja Milenio TV.
Arturo Beltran Leyva zginął w strzelaninie w kompleksie mieszkalnym w mieście Cuernavaca, w środkowej części kraju. On i jego kompani próbowali bezskutecznie odeprzeć szturm wojska.Arturo Beltran Leyva stał na czele kartelu braci Leyva, jednej z największych organizacji przemytników narkotyków w Meksyku.

POLSKA
3.Tusk: Nie ułatwiać dostępu do broni

- Nic nie wskazuje na to, aby ludzie byli bardziej bezpieczni dlatego, że jest większy dostęp do broni - mówi premier

Donald Tusk zapowiedział, że ani on, ani Platforma nie poprze projektu komisji "Przyjazne państwo" Janusza Palikota (PO) ułatwiającego dostęp do broni.
2009-12-17T18:28:52+01:00
1.

- IPN przedstawił zarzuty byłemu Ministrowi Spraw Wewnętrznych Czesławowi K. ws. śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka - poinformował Instytut na swoich stronach internetowych.

2.

-Janusz Palikot w najnowszym wpisie na swoim blogu w Onet.pl zamieszcza apel do mieszkańców dawnej stolicy Polski. Poseł PO czyni to w związku z kłopotami Zbigniewa Ziobry i Jana Rokity.

3.Fundacja Wolność i Demokracja przekonała posłów PO i PiS do objęcia patronatem grupy więźniów politycznych na Kubie.