Odpowiedzi

2016-07-11T19:10:50+02:00

                                                                   Borek Wielki, 11 luty 2014r.
                                                               Drogi Tomku!
                Dziękuję Ci za list. Przepraszam, że nie odpisywałam, ale byłam zajęta poprawianiem ocen. No wiesz-koniec półrocza.
                U nas właśnie kończą się ferie. Ty pewnie już zapomniałeś o swoich. Nie będę Ci opisywać,  jak je spędziłam, ale chcę Ci opowiedzieć, co ostatnio przeczytałam.
                 Na feriach mieliśmy przeczytać kolejną lekturę, czyli „Szatana z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Myślałam, że to kolejna nudna książką i … rozczarowałam się. Już po paru stronach lektura tak mnie wciągnęła, że czytałam ją” jednym tchem” .Ciebie też zachęcam, byś po nią sięgnął . Obiecuję Ci, że nie będziesz zawiedziony.
Jest to książka kryminalna- przygodowa. Opowiada o chłopcu, naszym rówieśniku-Adasiu Cisowskim, którego wszyscy nazywają Szatanem, bo jest bardzo sprytny i inteligentny. Adaś potrafi rozwiązać każdą zagadkę- nawet tę sprzed stu lat, pokonać bandę złodziei. Ma wiele innych zalet, ale poznasz je ,jeśli przeczytasz książkę. Ponadto w lekturze znajdziemy wątki miłosne(ale to chyba Cię nie interesuje), wątki szkolne opisujące życie nastolatków i ich naukę.
Kończąc, jeszcze raz namawiam  Cię usilnie do przeczytania tej książki. No i jak już ją skończysz, podziel się ze mną wrażeniami.
Na koniec –z okazji zbliżających się Twoich urodzin, składam Ci najserdeczniejsze życzenia. Czekam na wiadomość od Ciebie i pozdrawiam.
                                                                                            Kasia M.


2 5 2